Abiturient Liis Vanem kasutab ISICut just viimati mainitud boonuse pärast. Saare tütarlaps kannab pangakaarti kaasa tihedamini kui õpilaspiletit.
"Kahju, et inimesed ei saa alati aru, et ISIC Scholari ettenäitamine tähendab, et olen õpilane," kurdab Liis. Artti Astonil on kaks pangakaarti, aktiivses kasutuses neist üks. Pangakaardiga tasumise asemel eelistab ta sularaha.
Lisaks kaasnevad noortekaartidega veel mitmed soodustused poodides, kohvikutes, majutus- ning meelelahutusasutustes ning spordisaalides. Lasnamäe noormees Pavel Vassiljev, Viimsis pärit Madis Toomela ning Nõmme poiss Tanel Tommingas siiski soodustustest midagi ei teadnud. Kõik kolm poissi kasutavad NPNK noortekaarti.
Madise sõnul ei ole ta kunagi aru saanud, kus kohas peitub soodustuse kohta käiv informatsioon. Tema sõnul on ISICuga kaasas pisike raamatuke, kus kõik olemas. Hansapangal aga sellist varianti kahjuks ei ole.
Madis märkis, et soodustusi võiks saada ka kinos ning teatris. Liis on nördinud, et tema kodukohas Saaremaal on soodustuskohti vähe.
Enamik neist kehtivad vaid mandril. Limiidi määramine ei ole kuigi oluline, sest niikuinii on panga pakutav limiit mõistlik. "5000kroonist ostu päevas veel ei soorita," lausub Liis. 50 000 krooni päevas tundub utoopiline.
Pangakaardi kasutamine ning oma rahaasjade eest otsustamine teeb noored iseseisvamaks. "Kui olen kogunud suure summa, siis enne väljavõtmist mõtlen ikka hoolega läbi, kas mul raha vaja on või ei," seletab Liis.
Noored lausuvad kui ühest suust, et kõige tähtsam, et kaardilt raha otsa ei saaks ning vajadusel alati pangakontolt kenakese summa leiaks. Kahjuks sõltub see ainult nende vanematest või siis tööandjast.