Karin põhjendab oma kulusid

Triin Rebane 22. detsember 2006, 00:00

Viimsi tüdruk Karin saab vanematelt taskuraha, kuid suuremaid summasid peab põhjendama oma vanematele.

17aastane Viimsi Keskkooli abiturient Karin Pool ei saa kindlat taskuraha kuus, vaid saab raha vastavalt vajadusele. Suuremaid kulutusi tuleb tal põhjendada, kuhu raha läheb ja miks.

"See on väga normaalne - niikaua kuni ise ei teeni, tulebki vanemate rahakotist tulevad kulutused nendega läbi arutada," lausub Karin.

Karin eelistab raha saada pangakontole, sest pangas seisab raha paremini kui rahakoti vahel. Siiski suurt vahet enam ei ole, sest pangakaardiga maksmine on tänapäeval ka nii lihtne.

Koolis lõunatamisele kulub pisut raha ning talle meeldib sõpradega kohvikus käia ning seegi tähendab kulutusi.

Lisaks meelelahutusele kulub neiul raha ka huviringidele ning sportimisele. Karin eelistab sporti teha vabas looduses, näiteks orienteeruda, rattaga sõita või suusatada.

Kooli kõrvalt neiu tööl ei käi, kuid on teinud juhutöid - olnud üritustel õhtujuhiks. Väikesed tööotsad on kooliõpilase jaoks väga tulusad. Suvel on Karin tegelenud nii liinitööga kui ka telefonimüügiga.

Kui siiamaani on teenitud raha kulunud enda meeleheaks, siis tänavu hoiab Karin teenitud raha alles, et seda pärast keskkooli lõpetamist kulutada.

Allahindlused suurt rolli ei mängi, nende pärast ta poodi ei torma ning ostma ei hakka.

Börsil toimuvat Karin ei uuri. Kuigi majanduse tunnis on ta virtuaalses mängus investeerimist proovinud, siis päris elus ta sellega pigem ei tegeleks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing