Agnes Ojala • 21. veebruar 2007 kell 9:46

Tõniste: K-korteriäri teeb kingitusi kitsale kildkonnale

Avalikkuse ette on lisaks Elmar Sepa korterisepitsustele jõudnud ka teised juhtumid sellest, kuidas Tallinna linn valituile praktiliselt tasuta kortereid jagab.

"Sundüürnike jagamine "väljavalituteks" ja ülejäänuteks, kellele kortereid ei kingita, kätkeb endas ebaõiglust ja kuritarvitusi," kirjutas Isamaa ja Res Publica Liidu Tallinna Linnavolikogu fraktsiooni esimees Toomas Tõniste. "Kui seni seostati linnavõimu korteritehinguid seitsme Vanalinna korteriga, siis nüüd nähtub, et Sepa seitse korterit on vaid jäämäe eredaim tipp."

Sundüürnike probleemi lahendusena näeb Tõniste kolimistoetuse mitmekordistamist, samuti sundüürnike majutamist munitsipaalmajadesse, mille ehitamist saaks finantseerida realiseerides linnale kuuluvaid üksikuid kortereid turuhinnaga.

Sundüürnikele tuleks Tõniste sõnul korterid müüa turuhinnaga, millest on maha lahutatud sama üürniku poolt korteri parandamiseks tehtud investeeringud.

Tõniste hinnangul tähendab võimalus investeeringute mahaarvamiseks tunnustust inimesele, kes on omandatavas korteris elanud pikemat aega, olles kulutanud energiat, aega ja raha oma kodu loomiseks.

"Lisaks investeeringute mahaarvamisele võiksid tulla kõne alla sellised kriteeriumid, nagu korterit omandava sundüürniku vanus, majanduslik seis ja senine maksekäitumine üürnikuna," lisas Tõniste. "Siiski on kõige alus põhimõte, et linnale kuuluvaid kortereid võõrandatakse lähtuvalt turuhinnast. Vaid nii saab välistada linnavara kantimist."

Hetkel kuum