17. aprill 2007 kell 13:24

Rahvusringhäälingu juhi valimine on takerdunud

Riigikogu liige Peeter Kreitzberg ütles, et ringhäälingunõukogu (RHN) ei tule tõenäoliselt kokku 1. maiks ja viivitus võib edasi lükata ka rahvusringhäälingu juhi valimise.

Ringhäälinguseadus nõuab RHNi kokkukutsumist hiljemalt 1. maiks, kuid seoses viivitustega Riigikogu uue koosseisu töö alustamisel võib tekkida kuni kahenädalane viivitus, ütles sotsiaaldemokraadist tõenäoline Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Peeter Kreitzberg Eesti Raadio uudistele."Me teeme muidugi nii kiiresti kui suudame ning juuni keskpaigaks peaks küsimus olema tös," märkis Kreitzberg.

Tema hinnangul sõltub väga palju ka RHNist, kuidas viimane konkursi välja kuulutab, kui pika tähtaja ta avalduste esitamiseks annab, vahendas ETV 24.

"Usun, et tuleb väga konstruktiivne nõukogu, kes suudab kiiresti tegutseda," leidis Kreitzberg.

Tema sõnul on sotsiaaldemokraatide hulgas päris palju inimesi, kes võiksid RHNi kuuluda. Kreitzberg lubas, et erakond otsustab oma kandidaadi juba nädala lõpuks.

Ringhäälingunõukogu kokkukutsumisse 1. maiks ei usu ka riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus.

"Ma pole eriti optimist, usun, et fraktsioonidel on veel vaja tööd teha," märkis Pentus. Tema sõnul tuleb RHN kokku nii kiiresti kui võimalik.

Hetkel kuum