24. aprill 2007 kell 10:57

Saaremaa-Ventspilsi liin ootab uuel hooajal üle 20 000 reisija

Saaremaa Laevakompanii tütarfirma SSC Ferries OÜ prognoosib 2. mail oma kolmandat hooaega alustavale Saaremaa-Ventspilsi laevaliinile tänavu 20 000 reisija piiri ületamist, teatas ettevõte.

SSC Ferries juhataja Anu Lombi sõnul on Saaremaa-Ventspilsi liinil käsil järjekorras juba kolmas hooaeg ning reisijad on liini hästi omaks võtnud. "Reisijate arv on igal hooajal tunduvalt kasvanud ning 2007. aastal peame täiesti reaalseks eesmärgiks ületada 20 tuhande reisija piir," ütles SSC Ferries juhataja Anu Lomp.

Reisijate arvu kasvule aitab kaasa sõidugraafik, mis pakub uuel hooajal reisijatele veelgi mugavamaid väljumisaegu mõlemast sadamast. „Lisaks Läti või Leeduga pikema tutvumise variantidele võimaldab uuendatud graafik huvilistel külastada Ventspilsi laupäeviti ühepäevase reisiga, mis jätab aega kohalviibimiseks ligi kuus tundi. Tõstsime ka neljapäevaõhtuse Saaremaalt väljumise reede hommikule, mis annab võimaluse viibida Ventspilsis kaks päeva,” rääkis Lomp.

2. maist 17. juunini on sõiduplaanis kaheksa väljumist nädalas, seejärel kuni augusti lõpuni kümme väljumist nädalas. Kui reisihuvilisi jätkub ja ilm on soodne, sõidetakse hõredama graafikuga ka septembri alguses. Lisaks korraldatakse nädalalõppudel lühikesi päevakruiise Ventspilsis. SSC Ferries korraldab ka tšarterreise Ruhnusse reisilaevaga Aegna väljumisega kliendi valitud Eesti või Läti sadamast.

2006. aastal teenindas SSC Ferries Saaremaa-Ventspilsi laevaliinil 17,555 reisijat ja 3337 sõidukit, 2005. aastal 15,123 reisijat ja 2972 sõidukit. Kõige enam reisib liinil eestlasi ja lätlasi, pidevas tõusujoones on ka leedulastest, sakslastest ja soomlastest reisijate arv.

Saaremaa-Ventspils liinil reisijaid teenindav parvlaev Scania võtab peale kuni 300 reisijat ja 60 väikesõidukit. 63kilomeetrise meretee läbib laev orienteeruvalt nelja tunniga.

Hetkel kuum