Agnes Ojala • 4. mai 2007 kell 15:59

Kodurahu Foorum kutsub ametlikus pöördumises dialoogile

Tallinna Linnavalitsuse korraldusel Salme Kultuurikeskuses toimunud Kodurahu Foorumil võeti vastu pöördumine kõigile eestimaalastele, teatas Tallinna pressiteenistus.

Järgneb pöördumise tekst:

Head Eestimaalased,

Me oleme seisnud külg külje kõrval ja ehitanud koos Eestit, kus kõigil siin elavatel inimestel oleks hea ja turvaline elada. Me oleme oma valiku teinud - me oleme seisnud Eesti eest ja oleme töötanud Eesti heaks. Täna, peale nädalataguseid traagilisi sündmusi, tunneme me muret ja südamevalu, sest sellest "meist" on saanud ühe hetkega meie ja nemad. Me ei luba sellise poliitika jätkumist ja taasiseseisvumisaastate ühistöö viljade hävitamist.

Nädalataguste sündmusteni viis pikk, jõupositsioonilt peetud monoloog. Me mõistame hukka nii lugupidamatu poliitilise jõudemonstratsiooni II maailmasõja mälestusmärgi teisaldamisel Tõnismäelt kui ka kaks ööd kestnud vandalismi. Iga klaasikild neil rahututel öödel oli kild meie kõikide südames.

Meie, Kodurahu Foorumist osavõtjate, arvates ei ole kellelgi õigust sellist sõda Tallinna tänavatel korrata. Me mõistame hukka igasugused provokatsioonid ja vägivalla õhutamise teo või sõnaga ükskõik, kes selle taga seisavad. Kutsume üles selle vastu seisma põhimõtteliselt ja sammugi tagasi astumata.

Meie, Kodurahu Foorumist osavõtjad, soovime üles ehitada uue dialoogi. Me seisame selle eest, et meil kõigil oleks õigus oma mõtetele ja tunnetele. Ühistöö aluseks ei saa olla erinevate arvamuste naeruvääristamine, rääkimata lõhede süvendamisest rahvuste vahel.

Meie Eesti riigi kohus on kaitsta kõigi inimeste õigusi ja vabadusi!

Iga katse koostööks on positiivne samm edasi. Võti uueks dialoogiks asub meie endi kätes, olgem targad ja ettenägelikud. Kutsume üles ühinema Kodurahu Foorumi algatusrühmaga. See on võimalus dialoogiks kõigile neile, kes soovivad rahumeelselt elada ja oma arvamust avaldada.

Hetkel kuum