Agnes Ojala • 5. mai 2007 kell 6:20

Kodurahu Foorumist võttis parlamendierakondadest osa vaid Keskerakond

Ainsa parlamendierakonnana oli eilsel Tallinna linnavalitsuse korraldatud Kodurahu Foorumil kohal Keskerakond, mille liikmed Mailis Reps ja Vladimir Velman kritiseerisid valitsuse tegevust pronkssõduri teisaldamisel.

Salme kultuurikeskusse oma 300 inimest toonud foorumil esinesid kordamööda nii eestlased kui venelased. Lisaks kodurahule üles kutsuvatele sõnavõttudele kõlasid ümarlaual ka üsna äärmuslikud seisukohad, kirjutas postimees.ee.

"Õnnitlen teid Nõukogude rahva võidupüha puhul," lõpetas eile oma sõnavõtu Notšnoi Dozori aktivist Vladimir Lebedev. Rahvas aplodeeris maruliselt.

Foorumil võeti vastu pöördumine eestimaalaste poole, milles kinnitati, et nädalataguste sündmusteni viis pikk, jõupositsioonilt peetud monoloog.

Tallinna pressiteenistus teatas, et Kodurahu Foorum tuleb taas kokku mai lõpus.

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ütles foorumi lõpusõnavõtus, et ühiskonnas tekkinud pingete maandamiseks kokku kutsutud foorum peaks muutuma püsivalt tegutsevaks.

"See, mille me täna algatasime, on pika tee algus," ütles Savisaar. "Peame õppima üksteist kuulama ja teiste seisukohtadega arvestama."

Savisaare sõnul on praegu supp veel tuline ning hinnanguid kujundab ajalugu, neid ei panda paika järgmiseks kolmapäevaks. "Foorumil on mõte siis, kui see ei ole ei venelaste ega eestlaste oma vaid seal mõistetakse teineteist," lisas Savisaar.

Hetkel kuum