Detailsemalt vaadeldes aga leiab Kawasaki juhmardist ülemuse iseloomustamiseks veel mitmeid tunnuseid, näiteks:
1. Ta arvab, et temale kehtivad teised reeglid, näiteks parkimiskoht puudega inimestele on ette nähtud tegelikult puudega inimestele ja temale, sest tema aeg ja jalad on nii väärtuslikud.
2. Ta arvab, et positsioon loob isiku, mitte et isik peab vastama tema positsioonile. Ilma tiitlita kaob momentaalselt ka tema juhmardi-olemus ning ta ei saa aru, et hetkepositsioon on talle loonud ainult ajutised privileegid.
3. Tal on vaja alluvaid, kes on tema käepikenduseks ning täidavad täpselt kõiki korraldusi - sekretär, suhetekorraldaja... Kui tal poleks oma positsiooni ja alluvaid, ei saaks ta paljude asjadega ise hakkamagi.
4. Ta vajab spetsiaalsete soovide täitmist, et olla rõõmus ja edukas, näiteks mingit kindlat mineraalvett, et olla pingevaba.
5. Ta jaotab inimesed kategooriatesse selle alusel, mida need saavad tema jaoks teha: head inimesed teevad tema heaks palju, viletsatest pole suurt kasu. Kui vilets inimene tahab heaks saada, peab ta ülemuse jaoks kindlasti midagi kasulikku välja mõtlema.
6. Ta otsustab inimeste üle oma isikliku väärtusskaala alusel, mitte selle alusel, mis on inimeste endi või ühiskonna väärtused.
7. Ta laseb teistel teha seda, mida ta ise ei tee ja mida talle endale teha ei meeldi - näiteks laseb töötada nädalavahetustel või peale tööaja lõppu.