29. juuni 2007 kell 7:05

Noorukit löönud vallavanem: olen valmis ametist lahkuma

Kadrina kooli staadionil 22. juuni õhtul 14-aastase Steni vastu käe tõstnud vallavanem Aivar Lankei ei õigusta oma käitumist, tunnistas oma süüd ja on valmis vallavanema ameti maha panema.

Jaanilaupäeva eelsel päeval oli vallavanem oma selgitust mööda jalul varastest hommikutundidest saati, hoides silma peal jaaniõhtu ettevalmistustel. Õhtul oli ta koos abipolitseinikega jälginud pidutsevate noorte tegemisi, kirjutas Eesti Päevaleht.

Üle 20 aasta kergejõustikutreenerina töötanud Lankeile tegi muret, et mitu noortekampa oli jälle staadionile kogunenud. “Olen väsinud nende järelt koristamast. Tühjad õllepudelid pekstakse puruks, staadion lagastatakse toidujäätmetega ning autode ja rolleritega sõidetakse raja matid paigast,” pajatas Lankei.

Viie lapse isa Lankei ei süüdista noori, kel pole kohta, kus vaba aega veeta, vaid ta manitseks eelkõige nende vanemaid, kes ei tunne laste tegemiste vastu huvi. Noormeest, kelle vastu käsi tõusis, iseloomustas Lankei kui tublit spordipoissi.

Väidetavalt tungis purjus Lankei kooli staadionil kallale koos sõpradega jalutanud poisile ja virutas talle mitu korda vastu pead, vahendas SL Õhtuleht. Ametnikku ähvardab süüdimõistmisel kuni kolm vangla-aastat.

Hetkel kuum