Olympic investeeris emissiooniraha laienemisse

Virge Lahe 30. oktoober 2007, 00:00

"Investorite jaoks on investeerimine kahtlemata positiivne tegevus, kuna keegi ei soovi näha, et raha lihtsalt bilansis kopitaks," vastas LHV analüütik Erki Kert küsimusele, kuivõrd hästi on kasiinofirma investeerimislembus end ära tasunud.

"Praeguste andmete põhjal tundub, et Admiralu klubsi ost võis suhteliselt mõistlik olla," märkis Kert reedel teatatud Admiralu klubsi omandamise eellepingu sõlmimise teate peale. Ta põhjendas seda sellega, et arvestades Läti kasiinofirma eest makstavat summat, mis on umbes 11,3kordne ettevõtte enda eelmise aasta kasum, ei ole ka ülevõtmise hind üleliia kallis, kuigi Kristiine Kasiino oli selles mõttes õige natuke odavam.

"Admiralu klubsi ost on minu hinnangul igati positiivne samm, võimaldades kindlustada firma positsiooni sellel turul," kinnitas ka Hansabank Marketsi analüütik Sander Danil. "Balti riikidest on OEG turuosa Lätis jätkuvalt kõige madalam."

Kuna lõplik hind sõltub kohustuste ja varade suurustest tehingu lõpetamise hetkel, ei soostunud Danil hinda kommenteerima. Ta lisas, et Admiralu tänavused tulemused ületavad arvatavasti mulluseid.

Kerti hinnangul on IPOst laekunud vahendid edukalt ära kulutatud ning seega võiks arvata, et mõneks ajaks võetakse ülevõtmiste hoog maha. "Samas arvestades, et Olympicu laenukoormus on väike, võib tulevasi investeeringuid lisaks põhitegevuse rahavoogudele ka pankade abiga finantseerida," märkis Kert. Tulevastest ülevõtmistest rääkides uskus ta, et tõenäoliselt juhtuvad need seoses uutele turgudele sisenemisega.

Danilgi oli samal meelt, et edaspidi võib OEG-lt oodata mitmeid ülevõtte, seda eriti uutel turgudel nagu Poola ja Ukraina. "Me kaalume hinnasihi kergitamist pärast kvartalitulemuste avaldamist." Danil kergitas soovituse "vähenda" pealt "hoia" peale.

Seoses majanduskliima oodatust pisut kiirema jahtumisega on LHV Kerdi sõnul Olympicu prognoose kergelt allapoole tõmbamas, kuid lõplikud muudatused teevad nad pärast tulemuste avaldamist. Hinnasihti LHV-l aktsiale ei ole, soovitus on "neutraalne". "Investoritel soovitan jälgida, kuidas suudab Olympic oma käivet ja kasumit lisaks ülevõtmistele ka orgaaniliselt kasvatada," rõhutas Kert.

Andri Avila kinnitusel pole ettevõte selle aasta prognoose muutnud. Ärituludeks on prognoositud 2,67 mld krooni ja ärikasumiks 595 mln krooni. Kõige suuremaks probleemiks pidas Avila tööjõuga seonduvat. Majanduskasvu aeglustumine kasiinoärile üldiselt ei mõju.

Olympicu laienemine on läinud ka rahalises mõttes plaanipäraselt ja see jätkub. Midagi ei ole selles osas muutunud ning võib öelda, et oleme isegi natuke plaanidest ees.

Selleks aastaks planeeritud 100 mln euro (1,5 mld krooni) suurusest investeerimiseelarvest oli 50% ette nähtud ettevõtete soetamiseks. Tänaseks oleme lõpule viinud neli ostutehingut koguinvesteeringute mahuga 38 mln eurot (592 mln krooni) ning Läti kasiinooperaatori Admiralu klubsi tehingu lõpuleviimisega sel aastal jääks investeeringute kogusumma 78 mln euro (1,217 mld krooni) peale.

Admiralu selle aasta käibeks prognoosime 18 mln latti ja kasumiks 5 mln latti. Meie kindel soov on haarata lähitulevikus Lätis liidripositsioon. Kui tehing heaks kiidetakse, on OEG-l 25% suurune turuosa Läti turul ehk esialgu teine koht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:08
Otsi:

Ava täpsem otsing