Google Earthi abiga saab ülevaate Ühendriikide kaitsekulutustest

Enn Heinsoo 08. november 2007, 00:00

Sunlight Foundation avaldas teisipäeval allalaaditava Google Earthi andmekihi, mis näitab USA Esindajatekoja kaitsekulutusi. Kihil leidub mitu tuhat knopkat.

Washingtonis baseeruv grupp on kirjeldanud oma missiooni kui püüdlust suurendada poliitilist läbipaistvust internetitehnoloogiate abil.

Kui kiht aktiveerida, esindab iga projekti kaardil kollane knopka. Sellele vajutades suunatakse Google Earthi kasutaja veebilehele nimega earmarkwatch.org, kus on andmebaas selle kohta, kes vastutab kaitserahade jagamise eest, kui suurt summat plaanitakse ja mille jaoks. Lisaks oodatakse kodulehel ettepanekuid, mille kohta veel infot kuvada, et poliitikat läbipaistvamaks teha.

Kaardilt võib lugeda igasuguseid nimesid nagu tuntud tehnikafirmad Sikorsky, General Dynamics, seal leidub palju muudki huvitavat.

Arved kannavad peamiselt sõjatehnoloogiaga seonduvaid märksõnu. Palju võib leida laskemoonatellimusi või tehnoloogiaarendusi. Vahvate tellimuste nimekirja võib näiteks lisada ka "remote explosive analysis and detection system", ja "ubiquitous RFID chem/bio detection".

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing