Baltika aktsia tegi hüppe üles

Peeter Teder 12. november 2007, 00:00

Tallinna börsil hüppas Baltika aktsia reedel 5,3 protsenti, olles sellega päeva enim kerkinud väärtpaber.

Baltika aktsia maksis börsi sulgemisel 74,16 krooni (4,74 eurot). Üsna väikeseks jäi aktsia päevakäive, küündides 0,5 miljoni kroonini.

Rõivatootja ning jaemüüja aktsia viisid tõusule kaks börsipäeva lõpul sooritatud tehingut, milles vahetas omanikku vastavalt 60 ja 90 aktsiat. Seetõttu ei saa aktsia hinnahüppest veel kaugeleulatuvaid järeldusi teha.

Baltika maadleb praegu uute poodide käivituskuludega. Ees seisavad jõulud, millelt oodatakse ilusaid käibe- ja kasuminumbreid. Tõsi, jõulude ajal suureneb pea kõigi kaupade läbimüük, kuid kas see Baltikale otsustavalt mõjub, on kahtlane.

Pigem võib näha mõningast kosumist, mis uuel aastal jälle vaevaliseks edasirühkimiseks muutub. Uue kiire kasvu perioodini läheb Baltikal minu arust aasta või pool.

Kaalukaim tõusja oli aga Tallinki aktsia, mis kerkis 2,9 protsenti ning maksis 16,43 krooni (1,05 eurot). Tallinki aktsia käive ulatus 4,4 miljoni kroonini, millega väärtpaber oli ka suurima käibega aktsia börsil.

Tallink peab rinda pistma madalhooajaga. Firmat pitsitavad ka kõrged kütuse- ja intressikulud. Samas hakkavad intressikulud veidi järgi andma, ent kui kauaks, on ise küsimus.

Suurim kukkuja oli börsil Viisnurga aktsia, langedes 2,3 protsenti ja makstes 47,25 krooni (3,02 eurot). Viisnurga aktsia käive oli 0,2 miljonit krooni.

Börsi kogukäive ulatus 22,8 miljoni kroonini. Äripäeva indeks tõusis reedel 0,5 protsenti ning oli 2196,53 punkti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing