27. november 2007 kell 22:00

Vedajad näevad turgu tumedais värvides

Autotranspordi konjunktuur on kehv. Nõudlus ja müük on sektoris kahanenud ning ettevõtted on pikemaajalise perspektiivi suhtes pessimistlikud.

Kui varasematel aastatel samal ajal on teenuste nõudlus ja müük kasvanud, siis käesoleva aasta viimasel kolmel kuul nad langesid (mõlemad saldod -17).

Töötajate arv harus tervikuna jätkas viimastel kuudel samuti vähesel määral kahanemist. Ehkki tööjõu puudus on mõnevõrra leevenenud, märkis siiski 59% ettevõtetest (juulis 80%), et tööjõu puudus on nende firma äritegevusele kõige suuremaks takistuseks.

Iga neljanda firma tegevust piiras ebapiisav nõudlus. Haru hooaja tavapärasest kehvemat olukorda peegeldab ka kindlustunde indikaatori madal tase (2007. a oktoobris -6; 2006. a oktoobris +40; 2005. a oktoobris +34).

Firmade järgmise kolme kuu prognoos näeb ette paremat konjunktuuri ning nõudluse kasvu (saldo +17), loodetakse suurendada ka personali. Teenuste hinnatõusu kavandab 40% firmadest.

Ettevõtete pikemaajaline prognoos on aga väga pessimistlik, selle järgi on kuue kuu pärast ärikonjunktuur halvem kui käesoleval ajal (saldo -32).

Hetkel kuum