Enn Heinsoo • 5 detsember 2007

Taskuprojektor - kaks tundi pilti aku toel

Proovisin Mitsubishi taskuprojektori PK20 praktilist väärtust filmiga "Schindleri nimekiri", mis on küll liiga pikk - see ajalooline film kestab üle kolme tunni -, aga tavapikkuses filmi otsast lõpuni näitamine aku toel ei tohiks probleemiks olla.

Mobiilsus on selle seadme põhivõlu. Kui pilti on vaja näidata vaid ühes kohas, ei tasu seadet endale hankida. Liikuvale inimesele, kes töisel või meelelahutuslikul eesmärgil peab mitmes kohas suurt ekraani nägema või näitama, võib seda aga soovitada küll. Tavaliste statsionaarsete projektoritega võrreldes pole selle valgusvõimsus (25 ANSI luumenit) teab mis suur, pigem isegi väike, kuid üsna odava mobiilse seadme kohta on see minu arvates tubli küll. Võrdluseks näiteks tavalist Delli 2400MP projektorit vaadeldes selgub, et Mitsubishi PK20 on valgusjõult üle saja korra lahjem.

Kui PK20 projektorit aga kuidagi klassifitseerida, on see tavalistest kaasas kandmiseks mõeldud kuvaseadmetest palju kergem. Mobiilseks nimetatakse näiteks ka BenQ PB6200 projektorit, see kaalub aga poolekilosest PK20st viis korda rohkem.

Pool kilo on vaid viiendik või kuuendik tavalise sülearvuti kaalust. Tõsi, ilma lisaakuta ei pea projektor vastu kaua ja täiendava energiavaru kaal on 350 grammi.

Projektori tööle panemine liikvel olles on üsna lihtne. Kui kasutada pildi tekitamiseks sülearvutit, tuleb projektoriga ühendada kõigest tavaline VGA-juhe, mida kasutatakse ka arvutist pildi kuvarile edastamiseks.

Hädapärast saab selle projektoriga teha presentatsiooni ka otse käest. Siin on olulisem ja kurnavam juba sülearvuti kaal. Sellelegi on siiski lahendus olemas - tegelikult saab ka ainult projektori endaga presentatsioone näidata, selleks on projektoril olemas SD-formaadis mälukaardi tugi.

Komplekt tundub väga läbimõeldud - projektoriga tuleb kaasa isegi standardne kolmjala kinnitus, mis ilmselt lihtsustab stabiilse kuvamisplatvormi kaasas kandmist. Tasub aga arvestada, et see projektor ei saa hakkama heledas ruumis ning PowerPointi presentatsioonid tasub sellest lähtuvalt teha kontrastsed. Kümne tuhande krooni eest võib saada palju parema paarikilose kobaka, mis ka heledas toas näitab väga head pilti.

Liikuva kino jaoks tuleb kindlasti kaasa võtta ka mobiilsed kõlarid, kuna seadme 0,2vatine monokõlar ei ole just suurem asi.

Hetkel kuum