Tallinna börs: Kalevi aktsia börsiajaloo kõrgeimal tasemel

03. jaanuar 2008, 15:49

Kalevi aktsia sulgus täna 1,95 eurol (30,31
krooni), korrates sellega möödunud aasta 28. detsembril saavutatud börsiajaloo
kõrgeimat taset.

Kalevi aktsiale andis tõuke möödunud sügisel toidu- ja kommiüksuse müügist saadav (saadud) raha, pärast mida tegi ettevõtte suuromanik Rubla väikeaktsionäridele kohustusliku ülevõtmispakkumise.

29kroonise ülevõtmispakkumise hinna ümber tiirutas väärtpaber septembri lõpust kuni detsembri alguseni, mil Rubla ülevõtmispakkumine lõppes. Toetuse ärakadumise tõttu käis aktsia detsembri teises pooles ära korra isegi 24 kroonil, kuid viimastel börsipäevadel kerkinud ostuhuvi on aktsia taas jalule tõstnud.

28. detsembril liikus käest kätte ka korralik 275 000 aktsia suurune kogus (rahalises vääringus 8 miljonit krooni) ning alates sealt maalt on näha olnud 29 krooni tasemel taas korraliku ostuhuvi. See on välja meelitanud spekulandist ostuhuvilised, kes on aktsia 1,95 euroni (30,51 krooni) kergitanud.

Tänane aktsia sulgemishind hindab ettevõtte väärtuseks 721 miljonit krooni.

Aktsiate ülevõtmispakkumise prospekti kohaselt toob toidu- ja magusatootmise müümine Kalevisse juurde ligi 530 miljonit krooni. Prospektis on prognoositud, et ettevõtte rahakonto peaks paisuma 525 miljoni krooni ja omakapitali maht 674 miljoni kroonini.

Kalev tegutseb hetkel meedia-, trüki ja kinnisvarasektoris, kuid mahud on seal väiksed. Perioodil juunist septembrini teeniti antud üksustest kokku 52 miljonit krooni tulu ja 5 miljonit krooni kahjumit.

Seega mängib Kalevi aktsia praegune ostja täielikult selle peale, et ettevõte suudab lähitulevikus saadava raha eest teha häid ja kasumit toovaid investeeringuid. Seda, kas see teoks saab, on aga väga raske hinnata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. January 2008, 15:48
Otsi:

Ava täpsem otsing