Päästeteenistus soovitab tormi korral tuppa jääda

Agnes Ojala 18. jaanuar 2008, 14:44

Homse ilmaprognoosi tõttu soovitab
päästeteenistus inimestel tormituulte tugevnedes ja ilmastikutingimuste
halvenedes võimaluse korral eluruumidesse jääda.

Kõik, kellel väljas liikumine osutub möödapääsmatuks, peaksid olema tähelepanelikud, sest teedele ja tänavatele võivad olla langenud puud ning purunenud elektriliinid, teatas päästeteenistus.

Tekkida võivad ka teesulud, mille vabastamine võib sõltuvalt olukorrast aega võtta. Tähelepanelikud peaksid olema ka autojuhid, sest tugev tuul ja vihmasadu häirivad maanteeliiklust.

„Sõidukid tuleks parkida võimalikult lagedatele platsidele, eemale suurtest puudest ja reklaamtulpadest. Inimestel palume sulgeda aknad ja vaadata oma majapidamine üle, et poleks esemeid, mille võiks tuul lahti rebida ja minema kanda,“ seisis teates.

Kõikidel majapidamistel, mille joogivee saamine sõltub elektrist, soovitatakse varuda vajalikus koguses joogivett.

Ka on soovitav kindlustada alternatiivsete valgusallikate olemasolu - taskulambid, küünlad. Samuti peaks eelnevalt laadima mobiiltelefonid ning võimalusel varustama majapidamise patareitoitel raadioga.

Inimvigastustest ning otsest ohtu kujutavatest või normaalset elutegevust takistavatest purustustest peaks teavitama häirekeskust hädaabinumbril 112. Kui mahalangenud puud või muu risu kellegi elu ei ohusta ega takista näiteks ka turvalist liiklust, siis sellisel juhul anda sellest teada kohalikule omavalitsusele.

Tallinna ja Maardu elanike teateid võtab vastu abitelefon 1345.
Kohalike omavalitsuste teavitamine tormist põhjustatud olmeprobleemidest hoiab ära häirekeskuse liinide ülekoormuse ning nii on hädaabinumber 112 vaba eluliselt tähtsa abivajajatele.

Elektrikatkestustest saavad Eesti Energia kliendid teada anda helistades või saates sms-i lühinumbrile 1343.

Tormist põhjustatud liiklustakistuste kohta riigimaanteedel ootab teateid Maanteeinfokeskus mobiiltelefoni lühinumbril 1510.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. January 2008, 14:35
Otsi:

Ava täpsem otsing