Andrus Viirg: riskikapitalistid ei viitsi enam kaugele vaadata

Agnes Ojala 30. jaanuar 2008, 12:39

EASi Silicon Valley’ esindaja Andrus Viirg
leiab, et just tehnoloogiafirmad peaksid laienedes end sisse seadma Räniorus,
kuna riskikapitalistid ei viitsi projektidega tutvumiseks kaugele minna.

„Silicon Valleys on kõige paremad lisakapitali kättesaadavuse võimalused, toimub palju ülevõtmisi jne. Seal on 14% kogu maailma riskikapitalist nii inimeste kui ka raha näol,“ tõi Viirg välja põhjusi, miks tuleks suund võtta just Californiasse. „See on koht, kus tehakse teadust, kust tuleb rohkelt innovatsiooni.“

Viirgi sõnul on seega seal parimad võrgustikud, millest meie ettevõtted võiksid kasu saada. Samas aga on riskikapitalistid tema hinnangul laisaks muutunud.

„Nad ei viitsi enam kaugele vaadata. Kõik on sinna kogunenud. Silicon Valley’s kasutatakse ütlust „Kui nad oma autoga, mis on tavaliselt kas BMW või Porsche, sinuni ei jõua, siis nad sinna ka oma raha ei pane,“ ütles EASi esindaja tänasel Gaselli kongressil.

Viirg usub, et väikeriigis, kus tehnoloogiasektori arendamine oma riigi baasil on praktiliselt võimatu, on ettevõtted sunnitud välisturule minema. „Seni on meie tehnoloogia eksport olnud väga nigel. IT-firmad on suures osas suunatud siseturule, kuid et nad oleksid globaalselt tunnustatud ja ka hästi kasumlikud, siis esimese asjana soovitan vaadata USA turgu. Seda peetakse kullastandardiks tehnoloogiasektoris,“ lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. May 2008, 18:13
Otsi:

Ava täpsem otsing