Edgar Savisaar on Dubais foorumil

Annika Matson 11. veebruar 2008, 18:38

Tallinna linnapea Edgar Savisaar on 12.
veebruarini Dubais Euroopa ja Araabia linnade foorumil "Uus arengudialoog".

Savisaar esines sessioonil "Kultuur, kultuuripärand ja kultuuriturism" ettekandega kultuuriturismi arendamise võimalustest, seda eeskätt 2011. aasta Euroopa kultuuripealinna kontekstis, teatas Raepress.

"Valmistudes 2011-ndaks - Euroopa kultuuripealinna - aastaks peab Tallinn avastama uusi ning võtma kasutusse ka seni vähe kasutatud ressursse. Peame otsima lisaväärtusi, et oma linna atraktiivsust hoida ja tõsta. Üheks oluliseks ressursiks on kindlasti turismiareaali laiendamine. Selleks pakub suurepärase võimaluse eelmiste ja tulevaste Euroopa kultuuripealinnade võrgustik. Näiteks on Istanbul Euroopa kultuuripealinn 2010. aastal - just aasta enne Tallinna ja see avab head võimalused tutvustada meie linna Aasias ja Araabiamaades," rääkis linnapea. Ettekannetega esinesid ka Madriidi, Innsbrucki, Napoli, Luxembourgi, Skopje ja Malmö linnade esindajad.

Savisaar saabub Eestisse tagasi kolmapäeva pärastlõunal, linnapea ülesandeid täidab tema äraolekul abilinnapea Jaanus Mutli, kes juhib ka kolmapäevast linnavalitsuse istungit.

Euro-Araabia Linnade Foorum on kõrgetasemeline rahvusvaheline ühendus, kuhu kuuluvad tähtsaimad Euroopa ja Araabia linnad ning regioonide ja rahvusvaheliste organisatsioonide esindajad. Foorumi eesmärk on lähendada Euroopa ja Araabia linnu, vahetada kogemusi linnaelu olulistes valdkondades nagu jätkusuutlik areng, linnaplaneerimine, keskkonnakaitse, infrastruktuur ja transport, kohalik demokraatia ja linnajuhtimine, kultuuripärandi kaitse ja turismi arendamine.

Euro-Araabia Linnade Foorum toimub juba kolmandat korda - esmakordselt toimus see kaks aastat tagasi Marrakechis (Maroko) ja eelmine kord Valencias (Hispaania). Konverentsil osalevad ligikaudu 50 Araabia ja 40 Euroopa linna delegatsioonid ning 30 rahvusvahelise organisatsiooni esindajad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. February 2008, 18:38
Otsi:

Ava täpsem otsing