Raasuke: aasta lõpp ei läinud nii hästi, nagu tahtsime

14. veebruar 2008, 16:50

Hansapanga Grupi juhatuse esimehe Erkki
Raasukese sõnul ei läinud grupil aasta lõpp nii hästi, kui loodeti.

„Asjad on need, mis nad on. Kogu aasta oli lootusrikas, aga aasta lõpp ei läinud nii hästi, kui oleksime tahtnud,“ kommenteeris Raasuke Hansapank Grupi majandustulemusi.

„Pangad on äärmiselt tundlikud majandustsüklite muutuste osas. Teistega sarnaselt meie ka. Ega lühikeses ajahorisondis pole kahtlust selles, mis mõjutab tulemusi kõige rohkem – see on laenukvaliteet. Tsükli muutustele lisaks mõjutab meid just laenukvaliteet,“ märkis Raasuke.

Pangajuhi sõnul on kõige keerulisem olukord just eluasemesektoris. „Ka kinnisvaraturg on üks osa sellest laenukvaliteedist. Kui vaatame tänast kinnisvara seisu üle terve regiooni, üle Balti, siis selge on see, et eluaseme kinnisvaras on olukord kõige keerulisem ja eks just see sama alamsektor saab kõige rohkem mõjutada kogu laenukvaliteeti,“ lisas Raasuke.

Tänu majandustsüklile kasvas Lätis Hansapanga laenude maht kiiremini kui Eestis. „Kui proportsionaalselt vaadata, siis küll, jah. Kusjuures Leedus veel kiiremini. Põhjuseks majandustsükkel, Eestis hakkas see esimesena peale. Lihtsalt majanduse rahunemine läheb sellises jadas praegu, Eesti–Läti–Leedu,“ märkis Raasuke.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. February 2008, 16:47
Otsi:

Ava täpsem otsing