Parts: Eesti odavad ja kehvad teenused on möödanik

Hille Tressum 15. veebruar 2008, 15:05

Juba 17. korda avatud turismimessi
Tourest avasõnad ütles täna majandus- ja kommunikatsiooni minister
Juhan Parts, kelle hinnangul on Eesti odavad ja kehvad teenused jäänud
minevikku.

Partsi sõnul küsime me iga aasta, kuhu oleme oma turismimajandusega jõudnud ja kuhu peaksime edasi arenema.

"See küsimus on iga aasta huulil nii ettevõtetel kui ka turismihuvilistel. Ma tahaks julgustuseks öelda, et turism kui majandusharu on väga tugevalt Eesti majanduses koha sisse võtnud," sõnas Parts ja lisas, et turism moodustab 8% Eesti majandusest ning see tulemus on väga hea.

Ministri sõnul ootavad turismimajandust, nii nagu ka muud Eesti majandust, suured väljakutsed. Parts ütles, et usub, et Eesti nende väljakutsetes ees ära ei kohku, vaid konkureerib jätkuvalt maailma vägevamate hulgas.

"Et turism edasi areneks, on olulised kaks asja. Esiteks rohkem kui varem peame panema oma õlad ja ajud kokku, ehk koostöö ettevõtjate, riigi, omavalitsuste, välispartnerite vahel ja teha seda õnnelikult, naeratades, julgelt teineteist toetades, mitte aga virisedes ja kõiki asju mõtetuks kuulutades. Teiseks, Eesti tähendab maailma jaoks kvaliteeti. Möödas on ajad, kus Eesti oli odav, teenused ebakvaliteetsed ja reisijaid sai ninapidi veetud," rääkis Parts.

Eelmisest aastast erineb tänavune turismimess sellepoolest, et tegutsetakse kahes ruumis ning Eesti sisestele reisimisvõimalustele on pööratud rohkem rõhku kui varem.

Tänavusel turismimessil on esindatud 37 välisriiki ligi 400 eksponaadiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. May 2008, 13:17
Otsi:

Ava täpsem otsing