USA kolmas tõusunädal

Tõnis Oja 18. veebruar 2008, 00:00

Ehkki keskpanga juhi Ben S. Bernanke ettekanne senati rahanduskomisjonile ei pakkunud rõõmustamisainet, kerkisid USA aktsiaturgudel hinnad kolmandat järjestikust nädalat.

Aktsiaturgude peamisteks vedajateks olid naftakompaniid eesotsas Exxon Mobili ning ConocoPhillipsiga, mis said tuge naftabarreli hinnatõusust üle 95 dollari taseme. Lisaimpulss saadi terve rea ettevõtete majandustulemustelt, mis olid paremad, kui analüütikud olid eelnevalt prognoosinud.

Tõsi, väga roosiline siiski pilt ei ole ning aktsiainvestoritel on vara veel rahulikult hingata. Reedel tuli ka teade, et USA tarbijate usaldus tuleviku suhtes on langenud madalaimale tasemele alates 1992. aastast. See aga tähendab, et president Bushi poolt möödunud nädalal alla kirjutatud 168 miljardi dollari suurune maksude tagastamise pakett ei ole suutnud oma eesmärki täita.

Ka tootmismahud jäid jaanuaris sisuliselt eelmise aasta tasemele (kasvasid 0,1 protsenti), mis viitab omakorda, et tarbimine ei ole nii suur, kui majanduse hea tervise jaoks vaja oleks.

Aga nafta hinnatõus kergitas Exxon Mobili aktsia hinda 4,5 protsenti ning USA suuruselt kolmanda naftakompanii ConocoPhillipsi aktsia hinda 4,9 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:21

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing