President Ilves: olen murelik postkontorite sulgemise pärast

Annika Matson 27. veebruar 2008, 11:54

President Toomas Hendrik Ilvese sõnul võib
üks aktiivne inimene oma tegevuse ja eeskujuga päästa varjusurmast terve küla,
selleks vajab ta aga oma valla abi ja mõistmist.

"Me ei tea täna täpselt, millise pikaajalise mõjuga on Eesti Posti otsus sulgeda Eestis 95 postkontorit. Aga koos teiega olen murelik,” sõnas president Ilves. “Mis saab küladest, kus postkontor oli ehk see ainus sotsiaalse suhtlemise keskus, ainus esmatarbekaupade soetamise koht? See koht, kus talvel selga soojendati ja omavahel juttu aeti. Teiseks loomulikult olen mures inimeste pärast, kes tööta jäävad. Ja kolmandaks - paljud inimesed on harjunud oma pensioni kätte saama postkontorist," ütles Ilves, avades täna Tallinnas linnade ja valdade päevi.

Riigipea sõnul ei saa lubada, et postkontori sulgemine toob kaasa arusaamatused pensionipäeval, lähedasele tähtpäevaks saatmata kaardi või kahandab harjumuspärast kodukohatunnet ning seepärast loodab ta, et vallad ja omavalitsusliidud leiavad koostöös Eesti Posti, maavalitsuste ja vastutavate ametkondadega neile küsimustele vastused ja muredele leevenduse.

Riigipea kutsus kohaliku võimu esindajaid kodanikeühendustega tihedale koostööle, sest: "Väärtustagem seda, mis meil on. Hinnakem omaalgatust. See teeb kogukonnad tugevaks. See hoiab inimesi õnnelikult oma kodukohas." Kodukandiliikumine, kaitseliitlased, vabatahtlikud, aktiivsed noorteühendused - kõik kodanike algatusel loodud organisatsioonid on muutunud kohaliku elu selgrooks. "Ühesõnaga - seljad koos arendada piirkonda,” ütles president Ilves. “Sõltumata sellest, kus jookseb piir linna, valla või maakonna vahel. Meil on üks Eesti ja meile on pandud kohustus teha nii, et siin elav rahvas oleks rahul ning oma riigi, oma valla ja linna üle uhke."

Tema sõnul tuleb võimalikult paljude kohalike projektide puhul kasutada maksimaalselt Euroopa Liidust tulevat raha. Vabariigi President kutsus Eesti juubeliaastal vaatama ettepoole. “Edasi on vaid üks tee - riigi arendamine läbi koostöö,” rõhutas riigipea.

Loe lisaks ka reformi kavandava RMK juhi Aigar Kallasega online-intervjuud!


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. February 2008, 11:51
Otsi:

Ava täpsem otsing