Merko osaleks Läti rahvusraamatukogu suurhankel

Annika Matson 12. märts 2008, 14:50

Merko Ehituse juhatuse esimees Tõnu Toomik
ütles vastuseks aripaev.ee küsimusele, et ettevõte on koos kontserni
tütarfirmaga SIA Merks valmis osalema Läti rahvusraamatukogu ehituskonkursil,
kuid kaldub arvama, et puksitakse sealt välja.

"Nüüd, kus selle projekti finantseerimismudel on paigas, oleme valmis konkureeriva pakkumise tegema, kuid meil on tunne, et mõni aeg tagasi käivitunud santaažikampaania mõjutab konkurssi nii, et Merko puksitakse sealt välja," lisas Toomik.

Ta märkis, et Läti ühiskondlik organisatsioon Delna on osavalt manipuleeritud ja nemad on ilmselt teadmatusest manipuleerinud avaliku arvamusega, mille tulemusel on loodud õhkkond, kus Merko kvalifitseerumine pakkujaks on sattunud tõsise kahtluse alla.

Toomiku sõnul on Delna saavutamas täpselt vastupidist efekti oma avalikult deklareeritud eesmärkidele. "Nad võitlevad konkursi läbipaistvuse eest, kuid on saavutamas seisu, kus ainuke reaalne konkureeriv pakkumine jääb kõrvale ja keegi ei saa kunagi teada objekti turuhinda, mistõttu mingist läbipaistvusest ei maksa siinkohal enam rääkida," möönis Toomik.

"Järjekindlalt levitatud valed, justkui oleks Merko juhte arreteeritud, meile esitatud süüdistused ja me ise oleks kohtu all, on Eestis lihtsalt ümberlükatavad, kuid me ei suuda Läti avaliku arvamusega võidu joosta. Sisuliselt oli tegemist hästi kavandatud santaažikampaaniaga ja kui otsuseid tehakse ainult ajakirjanduses avaldatud materjalide põhjal, siis meil varianti ei ole," ütles Toomik.

Tema sõnul oli ettevõte valmis pakkuma 40 protsenti madalamat hinda. "Selle objekti ehitusmaksumus on meie kalkulatsioonide alusel 87 miljonit latti (1,95 mld kr), konkureeriva pakkumise arvates 139 miljonit latti (3,1 mld kr), kuid maksumaksja raha otstarbekas kasutamine ei ole hetkel enam argument. See maadevahetuse avalik kohtumõistmine maksab Merko Ehituse aktsionäridele väga valusat hinda," lisas Toomik. Konkursile mittelubamise korral teeb Merko Toomiku sõnul vastavale otsusele juriidilise analüüsi ja otsustab, kuidas edasi käituda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. March 2008, 14:56
Otsi:

Ava täpsem otsing