Enn Heinsoo • 12 märts 2008

Päästikusõrm saab puhata

Minut.ee kirjutab, et OCZ arendatav neuroimpulsse lugev seade Neural Impulse Actuator (NIA) võib saada üheks otsitumaks lisaseadmeks sellel aastal. Varasem segadus hinna ümber - kõlakad pakkusid maksumuseks tuhandest kuni kolme tuhande kroonini - on selgust saanud. OCZ plaanib müüa mõttelugemispeapaela vaid umbes 1600 krooni eest, mis on märgatavalt vähem kui näiteks konkurendi Emotivi EPOCi hind.

Firma esindaja sõnul ei loodeta selle pealt suurt kasumit teenida, vaid pigem turuosa võita. Huvitava lisaseadme hind on tegelikult võrreldav mänguri kalli hiire või klaviatuuri omaga.

Hiljuti masstootmisesse läinud OCZ NIA komplekti vaheseade on stiilse metallkestaga ja kasutab USB 2.0 ühendust. Väidetavalt on kaasasolev tarkvara väga kasutajasõbralik. OCZ NIA saab tootja sõnul olema esimene taoline seade, mis on kättesaadav laialdaselt.

Seadmega saab näiteks tulistamismängudes hüpata, joosta ja tulistada näppu liigutamata. Välistatud pole ka töine kasutamine.

Konkureeriv Emotivi EPOC on võimeline tuvastama inimese 30 erinevat väljendust, muuhulgas teadlikke tegevusi (nt tõmbamine, tõukamine, tõstmine jmt) mööda kuut erinevat telge.

Hetkel kuum