Endine kaevur nõuab rikutud tervise eest Eesti Põlevkivilt miljon krooni

15. märts 2008, 12:13

Endine Estonia kaevanduse kaevur Valeri
Hort nõuab Eesti Põlevkivilt rikutud tervise ja moraalse kahju hüvitiseks ligi
miljon krooni.

Viis aastat tagasi tööõnnetuse tagajärjel murdis Valeri Hort ühe kaelalüli, seljaaju sai põrutuse ja vapustuse. Arstliku komisjoni hinnangul kaotas Hort nende vigastuste läbi 70 protsenti oma kutsealasest töövõimest. 31. augustist 2004 vähendati seda määra 50 protsendini, kirjutas Põhjarannik.

Hagiavalduses esitatud kahjutasu arvestamisel on ta lähtunud oma viie aasta tagusest keskmisest palgast, mis oli ligemale 14 000 krooni kuus. Arvestades talle määratud töövõimekaotuse määrasid ja vahepealsetel aastatel toimunud tarbijahinnaindeksi muutusi, soovib Hort saada Eesti Põlevkivilt ühekordset hüvitist üle 336 000 krooni. Lisaks nõuab ta ka ligemale 86 000 krooni viivist.

Eelmise aasta lõpus täpsustatud haginõudes suurendas Hort ka talle tekitatud moraalse kahju nõuet poole miljoni kroonini. Nii kasvas hagi kogunõue ligikaudu 922 000 kroonini.

Moraalse kahju nõuet põhjendades märgib endine kaevur hagiavalduses, et arvesse tuleb võtta ka Eesti Põlevkivi käitumist ja suhtumist temasse pärast tööõnnetuse toimumist. "Kostja varjas toimunud tööõnnetust, uurides seda kui kerget, teatamata tööinspektsioonile tööõnnetuse raskusastmest," märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. May 2008, 20:53
Otsi:

Ava täpsem otsing