Ilmar Jõgi vahetab Eesti Põlevkivis tippjuhid välja

Mariliis Pinn 10. jaanuar 2008, 09:12

Eelmise aasta sügisest Eesti Põlevkivi
juhatuse esimehe ametisse asunud Ilmar Jõgi alustas tänavust aastat põhjalike
ümberkorraldustega kaevanduskontserni juhtimises, selle aasta esimeste kuude
jooksul muutuvad nii Eesti Põlevkivi struktuurid, kui vahetuvad mitmed
tippjuhid.

Ühe olulisema muudatusena jääb neljast senisest kaevandusjuhi kohast alles vaid kaks. Estonia ja Viru kaevandust hakkab juhtima allmaatööde juht, kelleks saab senine Estonia kaevanduse direktor Aleksandr Borovkov, kirjutas Põhjarannik. Narva ja Aidu karjääri juhtimine läheb pealmaatööde juhi alluvusse, kelleks saab alates 1. veebruarist senine Viru kaevanduse peainsener Valeri Abramov.

Kauaaegsed kaevandusjuhid Aivo Viirlaid ja Aleksandr Tulchinsky, kes juhtisid viimati vastavalt Narva ja Aidu karjääri, lähevad järgmisest nädalast pensionile. Viru kaevanduse senise direktori Rein Kaarlõpi uus ametikoht Eesti Põlevkivis peaks selguma lähiajal.

Muudatused tippjuhtkonnas toimuvad ka Eesti Põlevkivi peamajas. Senisest keskkonnajuhist Kalmer Sokmanist saab kontserni arendusdirektor. Varem selles ametis olnud Erik Väli liigub tootmisdirektori kohale. Seni sel kohal aastaid olnud Enn Loko asub tööle uuel äsjaloodud ametikohal - projektidirektorina. Tema suuremateks ülesanneteks on killustikukompleksi arendamine ja koostöös Viru Keemia Grupiga Ojamaa kaevanduse käivitamine.

Kui kaks kaevandust ja karjääri olid seni koondatud tütarettevõtteks Põlevkivi Kaevandamise AS, siis nüüd see vahepealne juriidiline üksus likvideeritakse. Ainsa Eesti Põlevkivi tütarettevõttena jääb omaette AS Põlevkivi Raudtee.

Ilmar Jõgi ütles, et pidas selliste muudatuste tegemist vajalikuks lähtuvalt ettevõtte ees seisvatest uutest ülesannetest ja vajadusest tuua rohkem vastutust kontserni keskmesse. "Lähiaastatel oodatakse meilt rohkem rikkamat põlevkivi. Selle kindlustamiseks peame täiustama oma töökorraldust," ütles Jõgi.

Tema sõnul võimaldab kahe kaevanduse ja kahe karjääri juhtimise ühendamine paindlikumalt tegutseda. "Varem oli iga kaevanduse või karjääri juht loomulikult eelkõige oma tootmisüksuse huvide eest väljas. Nüüd saab esiplaanile tuua kontserni kui terviku eesmärgid ja tekivad ka paremad võimalused liigutada muutuvate olukordade ja vajaduste kohaselt karjääride vahel nii tehnikat kui inimesi," ütles Jõgi, kelle sõnul jääb muudatuste tulemusel kaevandustes ja karjäärides juhtivaid töökohti vähemaks ja seega lühenevad ka käsuliinid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. January 2008, 09:08
Otsi:

Ava täpsem otsing