Valgevene - pähkel Eesti investorile

Olga Grigorjeva 31. märts 2008, 00:00

Eelmisel nädalal sõitsid Eesti investorid Minskisse investeerimiskonverentsile "Flirt Valgevenega", et leida vastus küsimusele, kas tasub investeerida Valgevenesse.

Advokaadibüroo Sorainen Minski esindajate sõnul on üks perspektiivikamaid valdkondi Valgevenes ehitus ja kinnisvara. Kohalike ettevõtjate jaoks on ajakohaste kontoriruumide teema küllaltki valulik. Samuti on perspektiivikas restoranide ja kohvikute sektor.

"Näiteks Läti Double Coffee juba avas oma uksed. Sellesse sektorisse mahub veel palju uusi tulijaid," teatas Soraineni partner Minskis Maksim Salahub.

"Suur potentsiaal on ka finantsteenuste turul. Näiteks Eestisse juba tulnud Soome ja Rootsi finantsasutused võivad laieneda Valgevenesse. Perspektiivikad on puidutööstus, kindlustus, veondus, tekstiilitööstus. Me loodame nende valdkondade arengule," lisas teine Soraineni partner Kirill Anasevitš.

Investeerimiskliima paranemisele osutab, et Eesti ja Soome valitsusega sõlmitakse õigusabilepingud, et vältida topeltmaksustamist. Anasevitši sõnul töötatakse õigusakte praegu välja.

"Praegu on Valgevene turul veel vähe Eesti ärimehi. Meelde tuleb küllaltki edukalt tegutsev Olympic Casino. Arvan, et on loodud kõik eeldused, et siia tuleks rohkem investeerijaid Eestist," lisas Salahub.

Küsimuse peale, kas nad oskavad kirjeldada keskmist Eestist tehtud pakkumist, ütlesid Anasevitš ja Salahub, et iga pakkumine on unikaalne. Praegu on saadud hasartmängu, puidutöötluse ja ehituse valdkondi puudutavaid pakkumisi.

Seda, et Valgevene investeerimiskliima muutub liberaalsemaks, näitab pragmaatiliste Austria investorite tegevus. "Olukord hakkas järsult muutuma ülemöödunud aastal. Mullu tuli Valgevene turule Austria Telekom. Teised suured Austria ettevõtted plaanivad osalemist riigiettevõtete väljaostmise enampakkumistel," lausus Anasevitš.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:26

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing