Viisitammele umbusalduse avaldamine kukkus läbi

17. aprill 2008, 13:21

Tänasel Pärnu linnavolikogu istungil
arutati 11 linnavoliniku algatatud umbusaldusavaldust Pärnu linnapea Mart
Viisitammele, mis ei leidnud toetust.

Avalduse seletuskirjas öeldi, et omavalitsuse korralduse seaduse järgi on linnaeelarve vastuvõtmine ja muutmine volikogu ainupädevuses. Pärnu linnavalitsus on selle seadusesätte vastu oluliselt eksinud, sest eelmise aasta linnaeelarvet on volikogu tahte vastaselt vähendatud 116,5 miljoni krooni võrra.

Mitme tellitud töö ja investeeringu eest jäeti eelmisel aastal tasumata ning kanti maksekohustused sellesse aastasse, samuti jäid tegemata mitmed olulised ja volikogu otsustega linnavalitsusele kohustuslikuks tehtud tööd. Sellega on linnavalitsus ületanud oma volitusi ning allakirjutanute meelest tuleks volikogul sellisel viisil toimetav valitsus tagasi kutsuda.

Umbusaldusavaldusele oli alla kirjutanud 7 IRLi fraktsiooni kuuluvat volinikku, Epp Klooster ja Valter Parve SDEst, erakonda mittekuuluv Eino-Jüri Laarmann ning volikogu fraktsiooni mitte kuuluv keskerakondlane Koit Pikaro.

Pärnu volikogus on 33 liiget. 21-liikmelise koalitsiooni moodustavad Reformierakond, Keskerakond ja Rahvaliit.

Umbusaldamiseks oli vaja 17 poolthäält. Umbusaldusavaldus Mart Viisitammele sai istungil 10 poolthäält. Vastu hääletas 18 volinikku, erapooletuid ei olnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. April 2008, 08:54
Otsi:

Ava täpsem otsing