Olümpiapronks Indrek Pertelson maadleb klubi miljonivõlgadega

Mariliis Pinn 29. aprill 2008, 07:55

Kahe olümpiapronksi võitja Indrek
Pertelsoni juhitav spordiklubi Arigato on pooleaastase lahtiolekuaja jooksul
jäänud maksuametile võlgu ligi pool miljonit krooni, peale selle peab klubi
suuromanik Eesti Talleks kinni maksma laene ja liisinguid.

Krediidiinfo andmetel on Arigatol maksu- ja tolliametile võlgu ligikaudu 485 000 krooni, peale selle 10 000-kroonine intressivõlg, klubi omanikfirma peab lähitulevikus võlgu tagasi maksma ehitusfirmale, pangale ja väiksematele võlausaldajatele, kirjutas SL Õhtuleht.

Arigato juhatuse esimees Indrek Pertelson usub, et võlad saavad makstud umbes kuu aja jooksul ja ta nimetab praeguseid miljonitesse küündivaid võlgu kasvuraskusteks. "Isiklikult vaatan raskemaid aegu võimalusena tugevaks saada." Pertelsoni sõnul põhjustas praeguse keerulise olukorra asjaolu, et hoonet hakati ehitama ajal, kui hinda ja teisi lepingutingimusi dikteeris ehitaja, Pertelsoni väitel kallines esialgselt ehitaja 70–75miljoniliseks hinnatud hoone ehitusmaksumus umbes 50 miljoni võrra.

Teine probleem oli ehituse venimine seitsme kuu võrra. "Meie saime maja tervikuna avada jaanuari algul, kui enamik inimesi oli endale hooaja sportimispaiga juba ära valinud. Arvan, et seetõttu jäi meile tulemata 300–500 klienti, see on meie jaoks väga oluline hulk," rehkendab Pertelson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. July 2008, 14:26
Otsi:

Ava täpsem otsing