Raasuke: reitingu alandamine kajastab suurenenud riske Hansapangale

01. juuli 2008, 10:48

Hansapanga juhatuse esimees Erkki Raasuke
ütles, et lähituleviku välisfinantseerimise hinda mõjutavad edasised arengud
Balti riikide majanduses ning rahvusvaheliste finantsturgude riskitaluvus.

„Kõrgemad riskid peaksid olema juba täna Hansapanga välisfinantseerimise hinda sissearvestatud - seepärast me reitingu alandamisest eraldi uut mõju ei oota. Lähituleviku välisfinantseerimise hinda mõjutavad edasised arengud Balti majandustes ning rahvusvaheliste finantsturgude riskitaluvus,“ ütles Raasuke aripaev.ee-le reedel Moody’se poolt avaldatud Hansapanga reitingu alandamist kommenteerides ja rääkides selle mõjudest Hansapanga intressidele.

Küsimusele, mida toob Hansapangale kaasa emapanga Swedbanki finantstugevuse reitingu alandamine tasemelt B tasemele B-, ütles juhatuse esimees, et Swedbank Grupi reitingu alandamise peamiseks põhjuseks on riskide suurenemine Baltikumis.

„Reitingu alandamine kajastab eelkõige suurenenud riske Balti riikide (mitte ainult Eesti) majanduses ning suurenenud riske Hansapanga grupile. Suurema riskiga laenajale on finantseerimise hind kõrgem kui madalama riskiga laenajale. Hansapanga välisfinantseerimise kulu on alates 2007. aasta sügisest kasvanud. Reitingu muudatus on kooskõlas nende arengutega,“ ütles Raasuke andmaks mõista, et Moody’se poolse reitingu alandamisega oli juba ette arvestatud.

Hiljuti tuli avalikuks, et Hansapank laenab 50 miljonit eurot Euroopa Investeerimispangast (EIP) keskmise kapitalisatsiooniga ettevõtete toetamiseks Eestis, samuti Lätis, Leedus. Aripaev.ee küsis Erkki Raasukeselt, et miks võeti laenu EIPist, mitte aga emapangast Swedbankist? „Tegemist on sihtotstarbelise finantseerimisega ning see ei ole otseselt võrreldav tavapärase välisfinantseerimisega. Raha kasutamisel on oma kindel sihtotstarve (näiteks konkreetse suurusega või majandussektoris toimivatele ettevõtetele). Sihtotstarve täitmisel on tingimused suhteliselt soodsad. Taolisi projekte oleme teinud hulgaliselt viimase kümne aasta jooksul.“

Reitinguagentuur Moody’s teatas reedel, et on alandanud Hansapanga finantstugevuse reitingut (BFSR) tasemelt C+ tasemele C ning pikaajalist kohaliku valuuta deposiidireitingut tasemelt Aa2 tasemele Aa3.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. July 2008, 16:50
Otsi:

Ava täpsem otsing