Surmajuhtumid maksid kaevandusjuhile töökoha

Mariliis Pinn 03. juuli 2008, 09:25

Estonia ja Viru kaevanduse juht Aleksandr
Borovkov sunniti kaevandustes surmaga lõppenud õnnetuste pärast oma ametikohalt
lahkuma.

Eesti Põlevkivi teatas, et Borovkovi tööleping lõpetati poolte kokkuleppel alates 1. juulist ning ajendiks oli "ohutustehnikaalase töökorralduse halvenemine Borovkovi vastutusvaldkonda kuuluvates kaevandustes".

Eesti Põlevkivi juhatuse esimees Ilmar Jõgi sõnas Põhjarannikule Borovkovi vabastamist kommenteerides: "Nagu ikka - keegi peab ju süüdi jääma. Meistrit polnuks mõtet lahti lasta, see oleks liiga odav hind." Borovkov juhtis selle aasta veebruarist kuni eilseni nii Estonia kui ka Viru kaevandust, kui ta ülendati Estonia kaevanduse direktorist kontserni allmaatööde juhiks.

Jõgi sõnul tunnistas ka Borovkov ise, et kaevandustes on kord käest ära. "Kes siis veel peaks selle eest vastutav olema, kui mitte Borovkov, kes ise on just väga tugev tööohutuse spetsialist." Samas ütles Jõgi, et Borovkov enda süüd neis rasketes õnnetustes ei näinud.

Jõgi sõnul oli veel üheks Borovkoviga töösuhte lõpetamise põhjuseks asjaolu, et ta ei tahtnud juhatusega koostööd teha. "Ta on vanade mäemeeste esindaja ega tulnud uuendustega kaasa, nagu ootasime. Ta on väga tugev spetsialist, aga meie vaated läksid lahku," lausus Jõgi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. October 2008, 19:17
Otsi:

Ava täpsem otsing