Jüri Käo saab 40 miljonit krooni dividende

15. juuli 2008, 16:44

Suurettevõtja Jüri Käo ettevõtted on mullu
jõudsalt kasumit kasvatanud, samas dividendidesaak on samaks jäänud, ettevõtja
ise märgib, et üheks põhjuseks on ebakindel tulevik.

Tallinna Kaubamaja suuromanik NG Investeeringud jagab dividendidena sel aastal 120,5 miljonit krooni, selgub NG Investeeringute majandusaasta aruandest.

NG Investeeringute omanikud on Jüri Käo, Andres Järving, Enn Kunila ning nende kunagise äripartneri Indrek Vanaselja pärijad. Käole kuulub Äripäeva andmetel ca 17 protsenti NG Investeeringutest, Kunilale 16,2 ja Järvingule 16,6 protsenti.

2007. aastal oli NG Investeeringute puhaskasum 715 miljonit krooni, dividendideks maksti 120,5 miljonit krooni. 2006. aastal maksti sama palju dividende, kasum oli siis 375 miljonit krooni.

„2007. aasta oli hea aasta, kõik meie ettevõtted kasvasid hästi. Võib rahul olla küll. Nii nagu plaanisime ka läks,” kommenteeris Käo NG Investeeringute majandustulemusi.
Küsimusele, kas dividendide summa samaks jäämine on tagasiminek, puhkes ettevõtja naerma: „Ei ole tagasiminek. Tulevik on praegu veidi segasem, eks sellega see otsus on seotud." Käo kinnitas, et dividendide number vaid paberile ei jää, ning summa on praeguseks juba välja makstud.

„Kõik ettevõtted vaatavad ettepoole. Äriühingu number üks eesmärk on kasumi teenimine. Me oma grupi ettevõtetega mingit suurt langust ei näe. Samas kasv 2008. aastal pole kindlasti ligilähedane eelmisele aastale. Tuleb olla kõige osas konservatiivne,” rääkis Käo.

Äri- ja juhtimisalase nõustamisega tegelev OÜ Gotfriedi, mille ainuomanik Käo on, kasum oli mullu 99,5 miljonit krooni, dividendideks eraldatakse 20,9 miljonit krooni.
2006. aastal olid need numbrid vastavalt 45,8 ja 21,3 miljonit krooni. Gotfriedi põhitulud tulevad finantstuludest, ettevõte omab veerandit NG Kapitalist, mis omakorda 2/3 NG Investeeringutest, selgitas Käo. „Nii et tegu on kapitaliosaluse kasumiga. See ei ole sularaha, mida Gotfried omab, vaid kasum, mis tuleb läbi NG Investeeringute,” ütles ta.

Dividendiraha investeerimise koha pealt jäi Käo napisõnaliseks. „Erinevaid instrumente kasutan. Eraldi ärisid ma selle raha eest ei asuta,” kommenteeris ta dividendiraha kasutamist.

NG Investeeringutes töötas 2007. aastal 6 inimest. Töötasudeks maksti juhatusele 2,47 miljonit krooni ning töötajatele 2,9 miljonit krooni. Juhatuse liikmed on Jüri Käo, Andres Järving ja Enn Kunila.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. October 2008, 15:25
Otsi:

Ava täpsem otsing