Andmekaitse inspektsioon võitis kohtus Hansapanka

17. juuli 2008, 15:16

Andmekaitse inspektsioon teatas täna, et
Tallinna ringkonnakohus jättis rahuldamata AS Hansapanga apellatsioonkaebuse
inspektsiooni tehtud ettekirjutuse peale ning kohustab Hansapanka lõpetama
kliendi andmete avalikustamise Krediidiinfos.

AS Hansapank avalikustas kliendi täitmata võlakohustused AS Krediidiinfo veebilehel. Panga klient tasus võla ning soovis enese võlgnevuse kohta käivate andmete kustutamist, leides, et nende edaspidine avalikustamine ei ole õiguspärane.

Andmekaitse inspektsioon tegi novembris 2006 Hansapangale ettekirjutuse, milles kohustas panka lõpetama isikuandmete avalikustamise. AS Hansapank esitas kaebuse Tallinna Halduskohtule ettekirjutuse tühistamiseks, aprillis 2007 jäeti halduskohtu otsusega kaebus rahuldamata, kuid Hansapank kaebas otsuse apellatsiooni korras edasi.

Juunis 2008 leidis Tallinna ringkonnakohus, et apellatsioonkaebuse rahuldamiseks ei ole alust, sest isikuandmete kaitse seadus näeb isikuandmete töötlemise lubatavuse alusena ette üksnes inimese enda nõusolekut, mööndusega, kui seadusest ei tulene teisiti.

Antud juhul ei saanud klient näha ette, et teavet võidakse avaldada ka pärast võlakohustuse täitmist ning, et seda võivad hakata kasutama kõik AS Krediidiinfo portaali kasutajad kliendi usaldusväärsuse hindamiseks.

Andmekaitse inspektsiooni pressiesindaja Stiina Liivrand ütles aripaev.ee-le, et tegemist on konkreetse kohtuasjaga, mis ei laiene pangale või teistele pankadele üldiselt. Samuti ütles ta, et tegemist oli vana asjaga ning tänaseks on pankade lepingud korrektsemad ja seal on täpsemini kirjeldatud, milleks inimese andmeid kasutatakse. Praegu võib Krediidiinfos inimese andmeid hoida kuni kolm aastat peale rikkumise lõppemist, lisas ta. Kohtuotsus on jõustunud ja lõplik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. July 2008, 11:56
Otsi:

Ava täpsem otsing