Minister: Hispaania on ajaloo suurimas majanduskriisis

Mariliis Pinn 21. juuli 2008, 13:55

Hispaania rahandusminister Pedro Solbes
jahmatas hiljuti avalikkust tunnistusega, et riik on oma ajaloo suurimas
majanduskriisis, sest kinnisvaraturu olukord mõjutab ka teisi majandussektoreid.

„See on kõige keerulisem kriis, mille oleme pidanud läbi elama arvestades seda mõjutavate tegurite keerukust,“ ütles ta raadios, vahendas Telegraph.co.uk.

Solbesi sõnul käis Madridi börsist maavärin üle, aktsiaturg on juunist saati kukkunud 27%. Ta süüdistas selles nafta hinna kasvu, üleilmset krediidikriisi ja müügi vähenemist olulistele eksportturgudele Põhja Ameerikasse ja Saksamaale.

Eelisel nädalala teatas ka Hispaania üks suurimaid kinnisvaraettevõtteid Martinsa-Fadesa pankrotist, kuna ei suutnud refinantseerida 5,1 miljardi suurust võlga. 11 miljardi euro suuruse ettevõtte kokkukukkumise põhjuseks peetakse liiga kiiret laienemist.

Goldman Sachs soovitab Hispaania pankade aktsiaid müüa. Müügisoovituse on saanud Bankinter, Banco Popular ja Banco Sabadell.

Siiski on Hispaania ajalooliselt veel halvimas seisus olnud. Philip II viis 16. sajandil riigi ususõdadega pankrotti ja keeldus välisvõlgu maksmast. Ta sandistas sellega Itaalia panganduse, millest võitsid nii London, kui ka Amsterdam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. August 2008, 11:51
Otsi:

Ava täpsem otsing