Revali müügidirektor: Vene turistid tulevad jälle

15. august 2008, 20:50

Revali Tallinna müügi-ja
marketingidirektori Marko Männimetsa sõnul on Tallinna Reval hotellides peatunud
rohkem Vene turiste võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

"Selle aasta esimesel poolaastal on turiste Venemaalt Tallinna Reval hotellides peatunud rohkem võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Siin on oma osa kindlasti nii eelmise aasta aprillisündmustel, kus külaliste arv Venemaalt langes märkimisväärselt. Nüüdseks on see osa taastunud. Kuid oma roll on kindlasti liitumisel Schengeni tsooniga, mis võimaldab eriti lihtsalt just individuaalreisijatel ilma vahendajate abita Eestisse tulla," kommenteeris Männimets Reval Hotelsi hotelliketi Tallinna hotellide - Reval Hotel Olümpia, Reval Hotel Central ja Reval Park Hotel Casino, Reval Inn - külastajate arvu muutust võrreldes mullu sama perioodiga.

Rootsi turistide arv on Tallinna Reval hotellides esimesel poolaastal kasvanud, kuid nii Norra kui ka Suurbritannia turistide arvus on märgata langustrendi. "Üheks põhjuseks siin on odavlennuliinid, mis avamisel tõid sihtkohariigile tähelepanu, kuid mis nüüd on tagasihoidlikumaks jäänud," selgitas Männimets.

Esimesel poolaastal kasutas majutusettevõtete teenuseid 38 000 turisti rohkem kui mullu samal perioodil, teatas statistikaamet. 2008. aasta I poolaastal peatus majutusettevõtetes üle miljoni turisti, neist 59% olid välisturistid. Eesti turismi peamistest partnerriikidest Soomest, Venemaalt, Lätist, Saksamaalt, Leedust ja Poolast saabus rohkem turiste kui aasta tagasi samal perioodil.

Kõige rohkem kasvas majutusettevõtete teenuseid kasutanud Venemaa turistide arv. Neid oli meie hotellides-kolmandiku enam kui mullu. Samal ajal peatus majutusettevõtetes vähem Rootsi, Norra ja Suurbritannia turiste.

Turismipiirkondadest suurenes välisturistide arv enim Põhja- ja Lõuna-Eestis (vastavalt 7% ja 3%) ning vähenes Lääne-Eestis (2%).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. August 2008, 15:12
Otsi:

Ava täpsem otsing