Nädaline: kui kojukandetoetusest loobutakse, siis peab hinda tõstma

18. august 2008, 11:08

Rapla maakondliku ajalehe Nädaline
peatoimetaja Tõnis Tõnissoni sõnul peaks kojukandetoetuse ära jätmise korral
piirama ka kohalikele omavalitsustele kuuluvate ajalehtede reklaami müügi
võimalusi.

Nädalise peatoimetaja Tõnis Tõnissoni sõnul on kojukandetoetuste kaotamine juba paar aastat teemana üleval olnud. Tema arvates mõjuks see eriti kehvasti perioodika levile just Rapla maakonnas. Kui aga kojukandetoetusest loobutakse, siis peab hinda tõstma, aga siin on ka mingid piirid ees. Praegune majanduslangus annab Tõnissoni sõnul juba märku ning mõned tellijad on lehe tellimusest loobunud.

„Kui kojukandetoetusest loobutakse, siis peab hinda tõstma, aga sellel on samuti mingid piirid ees, sest majanduslangus annab ka juba endast tunda– mõned tellijad on oma tellimustest loobunud“ ütles Tõnisson.

Lahendusena pakkus Nädalise peatoimetaja välja, et riik võiks vastu võtta ajalehtede liidu poolt tehtud ettepanku paragrahv 35 muutmiseks kohalike omavalitsuste seaduses, mis piiraks munitsipaallehtede reklaamimüügivõimalusi, sest need ilmuvad niikuinii valdade raha eest. Kui aga need lehed saavad ka reklaami müüa, siis paneb see maakondlikud lehed väga tõsise löögi alla ning võib eraalgatusel põhineva maakondliku pressi üldse välja suretada.

„Kui omavalitsuste ajalehed saavad ka reklaami müüa, siis on see maakondlike lehtede suhtes ebaõiglane, kuna need lehed valmivad ju valdade rahade eest“ leidis Tõnisson.

Majandusministeerium saatis lähtuvalt rahandusministeeriumi 2009. aastaks ette antud eelarve piirsummast Eesti Postile päringu, kuidas kojukande toetuse kadumine maakonnalehtede kojukande hinnale mõjuks.

„Oleme rahandusministeeriumile saatnud kirja, kus me panime kirja kõik probleemsed kohad, et jääda piirsummasse. Meie arvates on see toetus vajalik, kuid kõik sõltub eelarve läbirääkimistest, fakt on see, et kokku tuleb hoida,“ selgitas tekkinud olukorda majandus – ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete nõunik Gea Otsa.

„See puudutab maakonnalehti, sest nende lugejad asuvad hajustatult, nende kojukanne teeb hinna kalliks,“ märkis Otsa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2008, 17:25
Otsi:

Ava täpsem otsing