Kanter tegi USA ajakirjanikele sardiiniheidet

Agnes Ojala 27. august 2008, 10:47

Pekingi olümpiamängudelt kettaheite
kuldmedali võitnud Gerd Kanter tegi The New York Timesile intervjuud andes
katset, kuidas on heita muid esemeid, mitte ketast.

Nii läksid Hiina pealinnas Chaoyangi pargis lendu konserv sardiine, CD-plaat, ümmargune kerge kreeker ja veidi raskem Domino-küpsis, lestataoline kala ja kapsapea.

Kanter oli reedel toimunud intervjuuks lubanud, et näitab oma heiteoskusi. Selle asemel et tuua kohale oma kettad, varustas The New York Times mehe hoopis kettakujuliste esemetega.

Peopesa suurune kala tegi umbes 20meetrise kaare, jäi aga sellega korralikult sardiinikonservile alla.

„Meil on selge võitja,“ sõnas Kanter, mõõtes kahe heite vahet. Sardiinid olid lennanud umbes 30 meetri kaugusele. Kettaheitja pakkus, et kui ta neid veel korra heidaks, saaks vast 50meetrine tulemuse, mis oleks kindlasti uus maailmarekord sardiiniheites.

Veel üks võimalik heidetav peitis end Kanteri taskus – kuldmedal. „Inimesed tahavad seda näha,“ ütles ta, hinnates, et medal võiks lennata umbes 30 meetrit. Heitmise mõttest mees siiski loobus.

The New York Times märkis Kanterist kirjutades ära, et mees tähistas oma olümpiakulda teistest erineval moel. Nimelt märkas Kanter tribüünidelt Eesti lipu võtnuna, et 100 meetri jooksurada oli tühi.

„Mul tuli lihtsalt hea mõte, et peaksin selle ära kasutama, et oma riiki ja lippu tutvustada,“ sõnas ta. Nii otsustaski ta end stardijoonele sättida ja üksi raja läbida, lipp seljal. Kanter märkis, et on loomulikust andest päris hea jooksja. Enne kui sportlane kettaheitele keskendus, läbis ta 100 meetrit 11,2 sekundiga.

Pärast jooksuraja läbimist võttis Kanter aga samasuguse poosi nagu 100 m olümpiakuld jamaikalane Usain Bolt, lastes kujuteldava vibuga õhku kujuteldava noole.

Oma võidu eest Pekingis ootab Kanterit sportlase enda sõnul umbes 100 000 eurot (1,56 miljonit krooni) riigilt ja ilmselt palju suuremad auhinnarahad sponsoritelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. August 2008, 11:18
Otsi:

Ava täpsem otsing