Ansip: eile esitatud punktid on läbiräägitavad

Hille Tressum 28. august 2008, 16:53

Eile avaldas Reformierakond ettepanekud
tuleva aasta tasakaalus riigieelarve koostamiseks. Tingimuste täitmisel ollakse
valmis maksureformi aastaks edasi lükkama. Peaministri sõnul on eile esitatud
punktid läbiräägitavad.

Küsimusele, kas Reformierakond on nõus tulumaksualandamisega ainult sel juhul, kui kõik erakonna poolt välja toodud punktid võetakse arvesse, või on need ettepanekud läbiräägitavad, vastas peaminister Ansip, et kõik punktid on läbiräägitavad.

„Kõik punktid on läbiräägitavad,“ sõnas peaminister Andrus Ansip. „ Ma tahaks öelda, et põhimõtteliselt ei ole mitte midagi uut meie eile avaldatud ettepanekutes. Oleme praktiliselt kõikide nende punktide üle pidanud läbirääkimisi juba aprilli kuust saadik ja nüüd on need ka paberile pandud,“ sõnas Ansip, lisades, et ei ole aus pidada läbirääkimisi ilma selleta, et avalikkus sellest midagi teaks.

„Põhjus miks me need ettepanekud eile esitlesime on see, et meile on põhimõtteliselt vastuvõetamatu, et valimislubaduste vastandamine Eesti arengule. Reformierakond on oma valimislubadused väga põhjalikult läbi kaalunud ja iga lubaduse realiseerimine teenib Eesti arengut ja edu. Seetõttu ei saa me nõustuda nende inimestega, kes ütlevad, et riigi arengu huvides tuleks valimislubadustest loobuda,“ sõnas Ansip. Peaminister lisas, et Reformerakonnal ei ole populistlikke lubadusi, mis oleksid mõeldud valijate püüdmiseks, vaid erakond on andnud oma lubadused täies usus, et need aitavad kaasa Eesti arengule.

Ansipi sõnul nähakse Reformierakonda maksureformide peatamise peamiseks vastaseks, kes ei raatsi taganeda oma valimislubadusest. „See ei ole pelgalt valimislubadus,“ protesteeris Ansip. „Me leiame, et tulumaksureform, mille käigus alandatakse tulumaksumäära 26% 18%ile on Eesti jaoks ülioluline ja suurendab meie veendumise järgi Eesti konkurentsivõimet,“ rääkis peaminister. „See ei ole pelgalt Reformierakonna huvides," sõnas Ansip. Peaminister selgitas mida tähendaks maksumaksjale aastase maksureformi peatamine. „ See tähendab, et maksumaksja taskust võetakse täiendavalt poolteist miljardit krooni. Ehk siis maksumaksja on see, kes peab riigikassasse rohkem raha maksma,“ rääkis Ansip.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2008, 16:53
Otsi:

Ava täpsem otsing