Ansip: mõistame Medvedevi otsuse hukka

Hille Tressum 28. august 2008, 15:14

Täna toimunud valituskabineti istungil
mõisteti hukka Venemaa presidendi otsus tunnistada separistliku Lõuna- Osseetia
ja Abhaasia iseseisvust. Põhimõtteliselt kiideti heaks tulumaksuseaduse muudatus
ning pandi punkt diskusioonile, kas hobune on lemmik-või põllumajandusloom.

Täna toimunud valitsuse pressikonverentsil ütles peaminister Andrus Ansip, et Eesti mõistab hukka Venemaa presidendi Dmitri Medvedevi otsuse tunnistada 26. augustil separistlike Lõuna- Osseetia ja Abhaasia iseseisvust.

„Meie seisukohad on juba ajakirjanduses kajastust leidnud. Eesti mõistab hukka Lõuna- Osseetia ja Abhaasia iseseisvuse tunnustamist Venemaa poolt. Rahvusvahelises õiguses ei eksisteeri õigust kaitsta oma kodanikke relvajõuga,“ sõnas peaminister Andrus Ansip. Lisades, et samuti ei luba rahvusvaheline õigus tunnistada Lõuna- Osseetia ja Abhaasia tunnustamist.

Peaministri sõnul on tekkinud olukorras kohatu minna edasi Venemaa- Euroopa Liidu vahelise viisadialoogiga.

Valitsus kiitis põhimõtteliselt heaks tulumaksu seaduse muutmise. „Me ei vormistanud seda praegu eelnõuks, kuid muudatus puudutab teede ehituseks võõrandatavaid maid,“ sõnas peaminister. Peaministri sõnul on praegu veel nii, et kui teedeehituseks vajalikud maad sundvõõrandatakse, siis võõrandatult saadud tulu ei ole tulumaksuga maksustatav. „Kui jõutakse kokkuleppele, tuleb tulumaks maksta,“ sõnas Ansip.

Lisaks Gruusia probleemile ja tulumaksu seaduse muutmisele jõudis valitsuskabinet kokkuleppele ka kaotada 11 väikesadamas piiripunktid. Peaministri sõnul randuvad nendes sadamates ainult Schengeni viisaruumi liikmed ning nendele passikontrolli teostada ei ole vajalik. Lisaks sellele õnnestub ka kokku hoida. Samuti jõuti lõpuks kokkuleppele, et hobune on põllumajandusloom, seda siis Euroopa Liidu õigusaktide põhjal. Ansipi enda arvates on ratsahobust küll raske põllumajandusloomaks pidada, pigem ikka koduloomaks. „Mulle teadaolevalt on Soomes hobune lemmikloom. Küllap seisavad nemadki üsna pea selle probleemi lahendamise ees,“ ütles peaminister naeruse näoga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. September 2008, 08:13
Otsi:

Ava täpsem otsing