FOTOD: Andrus Ansip ärimeestega Horvaatia-reisil

09. september 2008, 01:32

Peaminister Andrus Ansip jõudis eile koos
ärimeestega Horvaatiasse ametlikule visiidile – eesmärgiks toetada riiki Euroopa
Liiduga liitumisel ning tutvustada ärimeestele investeerimisvõimalusi.

Visiit algas 8. septembri hommikul Tallinna lennujaamas, kus peaminister ärimeestele Horvaatia “ilma” tutvustas ning sissejuhatava kõne pidas. Keskpäeval jõudis delegatsioon Zagrebi rahvusvahelisele lennuväljale, kus tervituseks hammustas ühte delegatsiooni liiget herilane. “Welcome bite,” itsitasid ettevõtjad rõõmsalt.

Peale lõunat kohtus peaminister Andrus Ansip Euroopa Komisjoni esindajatega, teiste hulgas Vincent Gedertiga. Ministri välisnõuniku Kyllike Sillaste-Ellingu sõnul kõlas kohtumisel toon, et Horvaatia ei täida siiski kõiki nõutud tingimusi. Osalt võib see olla ka põhjustatud sellest, et kandidaatriikidest on Horvaatia hetkel tugevaim ja konkurentsitu liider, mistõttu võib endale veidi arrogantsust lubada, kuid Sillaste-Ellingu sõnul tuleb riigil ikkagi kõik nõutud tingimused täita.

Kohtumise järel Euroopa Komisjoni esindajatega külastas peaminister koos delegatsiooniga Trakošcani kindlust, mis osade ettevõtjate sõnul veidi Stenbocki maja meenutas. Kindluse ajalooline aura ning jõulised vaated alla mägijärvele panid nii peaministri kui ettevõtjad võimalike äriideede radadel heietama. Peaministri sõnul on perspektiivikaimad Horvaatias just sadamad ja ehitusobjektid.

Õhusööki nautis delegatsioon aga restoranis “Stari Puntijar”. Enne külluslikku pidusöömaaega tutvustas koha omanik veinikeldris traditsioonilist Horvaatia vahuveini avamist – nimelt mõõgaga. Restorani raamatukogus on aga peidus üle 2000 kokaraamatu, millest nii mõnigi retsept õhtu jooksul ära prooviti. Mekiti kohalikku veini, mida Eestis ei saa hetkel mitte kusagilt osta. Väidetavalt on Horvaatias veini sisenõudlus nii suur, et eksport ei tule hetkel veel kõne allagi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. September 2008, 15:24
Otsi:

Ava täpsem otsing