Nullemissiooniga auto sõidab kõigi kütustega

13. november 2008, 17:48

Keegi ei saa süüdistada leiutajat Dean
Kamenit loorberitele puhkama jäämises. Segway leiutamisega tuntuks saanud Kamen
on käsile võtnud uue projekti: ehitada hübriidauto, mis sõidaks iga kütusega ega
eraldaks üldse kasvuhoonegaase.

Tulemuseks on Deka Revolt, mis on oma olemuselt nullemissiooniga elektriauto Think car täiustatud stirlingmootoriga, mis suurendab sõiduki efektiivsust ning võimaldab kasutada kõiki kütuseid alates biodiislist ja lõpetades maagaasiga, kirjutas Inhabitat.

Deka Revolti võtmeelemendiks on stirlingmootor – inglase Robert Stirlingi poolt juba 1816. aastal välja töötatud avatud tsükliga välispõlemismootor, milles töötavaks aineks on kuum õhk. Kamen saavutas läbimurde, kui kombineeris sellise mootori elektrimootoriga.

Sellise kombinatsiooni korral saavad auto soojendusseadmed, mis muidu elektrimootori kiiresti tühjaks tõmbaksid, töötada stirlingmootori peal. Nii jääb auto aku vabaks ja saab elektrimootorit käigus hoida. Vajadusel saab stirlingmootor ka laadida auto akusid.

Alternatiivse töömehhanismiga auto ehitamine on vaid väike osa Kameni plaanist. Kui ta suudab luua masstootmisse mineva auto, on ta jõudnud ka masstootmiseks sobiva mootorini, mis ongi tema lõppeesmärk. Sellise mootori masstootmine võib olla väga oluline samm, kuna see pakuks paindlikku võimalust elektri tootmiseks kõikjal maailmas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. December 2008, 11:36
Otsi:

Ava täpsem otsing