Ketlin Priilinn • 18. november 2008 kell 22:00

1. koht: Wendre astus miljardiklubi liikmeks

ASi Wendre põhilised toodangugrupid on eri materjalidest tekid, padjad ja madratsid.

Wendre juhataja Vahur Roosaare sõnul on suunanud ettevõtte edule suuresti selle omaniku selge visioon ja ambitsioonikus.

"Wendre eesmärk on olla väga hea partner, klientide peamine sihtgrupp on suured jaekaubandussüsteemid üle maailma," kinnitab Roosaar. "Meid on edule aidanud järjepidev töö õigete koostööpartnerite leidmisel, kus tähtsaimateks eelkõige müügi- ja ostuvaldkonnad."

Tuleb vaid tunnustada Wendre suuri investeeringuid ajal, kui enamik sama valdkonna ettevõtteid Euroopas seda ei teinud.

"Meie kontsernil on olemas ettevõtted Eestis, Rootsis, Hiinas, Poolas ja Saksamaal, mis loovad tugeva tarneahela," märgib ta. "Ka oleme teinud pidevaid investeeringuid tootmise efektiivsemaks muutmiseks ning meil on pikaajalise kogemusega meeskond."

Roosaare sõnul on Wendre väga paindlik oma tegevuste kohandamises vastavalt muutustele turgudel.

"Püüame olla usaldusväärsed. Ja ma usun, et olemegi oma partnerite silmis ettevõte, keda saab usaldada," leiab ta. "See omakorda on loonud eeldused pikaajaliseks koostööks, mille läbi võidavad mõlemad osapooled."

2007. aasta olulise sündmusena nimetab Roosaar Poolas asuva tütarettevõtte käivitamist.

"Rõõmustav oli ka Wendre saavutatud käibe ja kasumi kasv," lisab Roosaar. "2008. aastal aga alustasime Wendre struktuuride korrastamisega ning hiljaaegu asutasime tütarettevõtte Saksamaal, mille tegevuseks on Wendre toodete müümine Euroopa saksakeelsetes riikides."

Roosaare sõnul on ettevõttel 2008. aasta lõpus plaanis alustada suletekkide ja -patjade tootmisega Poolas.

"Tekkide-patjade kõrval tahame lähiajal oluliselt suurendada ja arendada madratsite tootmist," räägib ta. "Võimalik on uute tütarettevõtete loomine erinevatesse piirkondadesse."

2002. aastast on Wendre omanik Rootsis elav eestlane Peter-Kalev Hunt ettevõtte Trading House Scandinavia AB kaudu.

Wendre kasv on muljetavaldav. Kui 1998 küündis firma käive 65 miljoni kroonini, siis 2002. aastal oli see juba 377 miljonit, 2006. aga 688 miljonit krooni. Eelmise aasta lootis Vahur Roosaar lõpetada vähemalt 900 miljoni krooni suuruse käibega, ent tegelikult õnnestus müügitulu kergitada üle maagilise ühe miljardi krooni piiri.

Wendre on minu arvates viimasel kolmel aastal Eestis üldse üks töötleva tööstuse ettevõtete absoluutsesse tippu kuuluvatest firmadest.

Igati õigel ajal valmis neil Pärnus moodne tehas, mille nad varustasid moodsate seadmetega. Wendret iseloomustavad kõrge tootlikkus ja väga head kliendisuhted.

Samuti on selles ettevõttes äärmiselt üksmeelne ja nutikas koostöö juhtkonna ja omaniku vahel - just see on aga minu meelest ettevõtte seisukohalt väga oluline, et juhtkond ja omanikud suudaksid nii-öelda ühte jalga käia.

Hetkel kuum