Meelespidamiseks lihtsaim viis digikaardi saatmine

Signe Sillasoo 21. november 2008, 00:00

E-postkontoreid, kes tasuta kaardi saatmise võimalust pakuvad, on aasta-aastalt järjest rohkem tekkinud. Eesti suuremad ja populaarsemad keskkonnad on näiteks Everyday, Delfi ja saarlane.ee. Välismaistest keskkondadest pakuvad väga suurt kaardivalikut bluemountain.com ja egreeting.com. Samuti on võimalik saata e-tervitusi mobiilile. Seda võimalust pakub näiteks e-kaart.ee, kuid raha eest.

Veel on võimalik saata tuttavatele ja töökaaslastele e-kingitusi, mille eest tuleb välja käia siiski teatav hulk raha. Samas on valik väga laia. Üllatada võib kingisaajat näiteks mõne maailma lennuliini voucher'iga, erinevates väärtustes kinkekaartide ja muuga.

E-kaartide ja -kingituste vastuvõtmisel tuleks olla väga tähelepanelik, sest mitmetest esmapilgul turvalistest keskkondadest saadetud postkaardid on sisaldanud pahavara, mis hakkab e-kaardi vaatamiseks vajalikule lingile klikates ja veebilehele minnes laadima arvutisse programmi, mille abil kopeeritakse kasutaja konfidentsiaalseid andmeid - pangarekvisiite, kasutajanimesid ja paroole, krediitkaardi numbreid, e-posti aadresse ja muud. Selliseid kirju on saadetud näiteks veebilehelt 123greetings.com.

Seega tasub enda andmete ja arvuti kaitseks vältida kõiksuguste tundmatute keskkondade ja inimeste saadetud e-kaartide avamist, sest suure tõenäosusega on tegemist kuritahtliku postitusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:58

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing