Levada: Parexiga on kõik tip-top

04. detsember 2008, 17:52

Suurettevõtja Viktor Levada teatas
dv.ee-le, et Parex ei valmista talle peavalu, kuna just panga raha on tema käes,
mitte vastupidi.

Piirates Parex pangas oleva raha väljavõtmist ja ülekandmist, vihastas Läti valitsus välja ka Eesti ettevõtjad, kes on nüüd sunnitud kuude kaupa ootama klientide rahaülekandeid või koguma lisadokumente, et arvete eest maksta.

«Olukord on kahtlemata ebameeldiv,» vastas Levada küsimusele, kas tema ettevõtet Levadiat häirivad taolised piirangud. «Mind need eriti ei puuduta. Levadias töötab üle 250 inimese ning meie kohta piirangud ei kehti. Pealegi on meil alternatiive, kuna teeme koostööd mitme pangaga.»

Levada rääkis, et oma praktikas ei ole ta paberiajamise ning maksete põhjendamise vajadusega kokku puutunud, kuigi just selle üle kurdavad teised ettevõtjad. «Võib-olla on see seotud Venemaaga. Meie aga maksame Parexist Lätti ja teistesse Euroopa riikidesse ning probleeme ei ole,» rääkis Levada.

Küsimusele, kas panga probleemide tõttu on ta kaalunud Parexist lahkumist, vastas Levada: «Ma ei ole sealt raha välja viinud ega kavatse seda teha. Kõigil on praegu probleeme. Pealaegi, peale Parexi teeme me koostööd ka teiste pankadega.»

Levada kinnitas, et Levadia on üks suurimaid Parex panga kliente Eestis, kuid saadud pangalaenu summat ta ei täpsustanud. Nagu ütleb äriregister, laenas Parexi Eesti filiaal ettevõtetele 2007. aastal 1,2 miljardit krooni. Kinnitamata andmetel on umbes 30% sellest summast Levada käes.

«Mul on Parexiga väga head suhted. Miks ma peaks muretsema? Minul on temaga kõik tip-top. Ma ei hoia ju seal oma deposiite, aga niikaua kui nende raha on minu käes, ma ei näe muretsemiseks põhjust,» muigas Levada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. December 2008, 17:52
Otsi:

Ava täpsem otsing