Ukraina peaminister süüdistab presidenti valuutaspekulatsioonides

22. detsember 2008, 10:07

Ukraina peaminister Julia Tõmošenko kutsub
üles uurima president Viktor Juštšenko lähikondsete tegevust, kes on peaministri
sõnul teeninud raha grivna kursi langusele spekuleerides.

Peaminister nõudis presidendi tagasiastumist ning nimetas miljardäri Dmitri Firtaši, kes on Gazpromi partner gaasitarnetes Ukrainale ja Euroopale, väidetavas valuutaspekulatsioonis kaasosalisena, kirjutab Financial Times.

„Ma leian, et president, kes tegutseb põhimõttel, et mis on riigile halvem, kuid minule kasulik, kes teenib rahva kannatuste pealt, peab tagasi astuma,“ ütles Tõmošenko.

Tõmošenko väidab, et suur osa 1,2 miljardit dollarist, mis Ukraina keskpank andis hädaabina Nadra pangale, kasutati tegelikult valuutaspekulatsioonideks. Läinud nädalal odavnes grivna USA dollari suhtes ühel hetkel 12%. Mingit tõestusmaterjali Tõmošenko esitanud ei ole.

Firtaš, kes teatas hiljuti plaanides Nadra pank ära osta, lubas Tõmošenko alusetute süüdistuste pärast kohtusse kaevata. Juštšenko omaltpoolt süüdistas Tõmošenkot majanduse halvas juhtimises.

Kõige värskem tüli Ukraina peaministri ja presidendi vahel lahvatas ajal, mil Ukraina peab keerulisi läbirääkimisi Moskvaga gaasitarnete üle. Gazprom on ähvardanud võlgnevuste pärast tuleva aasta algusest gaasitarned Ukrainale katkestada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. December 2008, 09:52
Otsi:

Ava täpsem otsing