Moody’s hoiatab Ukrainat

24. veebruar 2009, 11:47

Reitinguagentuur Moody’s teatas, et võib
alandada Ukraina krediidireitingut, kuna poliitikute omavaheline nägelemine ei
võimalda efektiivselt tegeleda majanduskriisi lahendamisega.

„Poliitiline ebakindlus varjutab väljavaateid finantssektori probleemide n.ö kontrollitud lahendamiseks ränga majanduskriisi tingimustes,“ ütles agentuuri laenuanalüütik Jonathan Schiffer.

Agentuur muutis Ukraina kohalikus ja välisvaluutas võlakohustuste reitinguväljavaate negatiivseks, mis tähendab selle võimalikku langetamist. Praegu on Ukraina reiting tasemel B1, mis on neli pügalat alla investeerimisjärgu reitingu taset.

Ukraina majandusele on andnud tugeva hoobi nõudluse järsk vähenemine riigi ekspordi järele. Samuti laenuraha nappus ning grivna järsk odavnemine – kuue kuuga on grivna odavnenud 48%. Jaanuaris kahanes SKP aasta arvestuses 20%.

President Viktor Juštšenkoga teravas poliitilises vastasseisus peaminister Julia Tõmošenko on selle aasta riigieelarvesse kavandanud defitsiidi, mis rikub mullu IMFilt saadud abipaketi tingimusi. Nii ei ole Rahvusvaheline Valuutafond maksnud Ukrainale välja uut osa sügisel kokku lepitud 16,5 miljardi dollari suurusest abilaenust. Tõmošenko on otsinud täiendava laenu saamise võimalusi Venemaalt ja teistest riikidest.

Ukraina reitingu ülevaatamisel püüab Moody’s leida selgust, kas erimeelsused IMFiga on võimalik konstruktiivselt lahendada, nii et abikava tingimuste täitmine jätkub, teatas Moody’s.

Nädalapäevad tagasi kärpis agentuur Fitch Ukraina reitingu tasemelt B+ tasemele B.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. February 2009, 15:23
Otsi:

Ava täpsem otsing