Egiptus pakkus välja rahuplaani Gaza kriisi lõpetamiseks

07. jaanuar 2009, 08:10

Egiptus pakkus välja rahuplaani Gaza kriisi
lõpetamiseks, mida toetavad ka Palestiina president Mahmoud Abbas ja USA.

Iisrael ja Hamas on lubanud ettepanekut põhjalikult kaaluda. Samas kavandab Iisrael Gaza operatsiooni laiendamist, vahendasid ERRi uudised.

Suurt sõda Gazas täna öösel ei peetud ja ohvrite arv eilsega võrreldes ei kasvanud. See on endiselt mõnikümmend hinge üle 600, kellest paljud on tsiviilisikud.

Iisraeli väitel kasutab äärmusrühmitus Hamas tavainimesi inimkilpidena tulepesade kaitseks - näiteks ÜRO rahvusvahelises koolis, kus eile hukkus 42 inimest.

Palestiina president Mahmoud Abbas, plaanib pöörduda rahvusvahelisse kohtusse, et uuritaks Iisraeli süüdistusi ja tegusid.

Iisraeli valitsus arutab täna, kas operatsiooni Gazas laiendada ja tungida linnadesse ning põgenikelaagritesse. Nagu ka rahulepet, mille Egiptus esitab.

Diplomaatide andmeil on aga segane, kes kellega täpselt läbi rääkima hakkab, sest varem pole ei Iisrael ega lääneriigid soovinud otseseid kotakte Hamasiga.

Iisrael on varem kinnitanud, et sõda ei lõpe enne, kui on tagatud, et Hamasi raketirünnakud juudiriigi terrotooriumile lõpevad ja uusi relvi Hamas endale salakaubana Egiptuse piiri tagant hankida ei saa.

Iisrael tahaks Egiptuse-Gaza piirile rahvusvahelisi vägesid.

Diplomaatide väitel on Egiptus lubanud kaaluda viise, kuidas piiri salakaubale läbimatuks muuta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. January 2009, 13:41
Otsi:

Ava täpsem otsing