Lõhmus: ettevalmistus halvaks stsenaariumiks oli nõrk

14. jaanuar 2009, 20:02

Peame tunnistama liigset optimismi ning
kohanema uuesti halvaks stsenaariumiks, ütles investeerimispankur Rain
Lõhmus.

Lõhmus kommenteeris riigireservide kiiret kasutamist, et reservide kasutamine iseenesest on mõistlik. "Aga ilmselt on samal ajal vaja kohaneda uue reaalsusega," lisas ta.

"See, mis on natuke valesti läinud ja see, mida peaks tunnistama, on see, et endiselt on oldud liiga optimistlikud," märkis ta.

„Halvemaks stsenaariumiks valmistumine on ilmselt mõnevõrra nõrk olnud. Aga katki ei ole midagi, kui uuesti valmistuda halvemaks stsenaariumiks,“ ütles Lõhmus.

Küsimusele, kas tasub laenu võtta, vastas Lõhmus, et ega vist midagi muud üle jää. „Küsimus pole enam selles, kas tasub laenu võtta, vaid selles, kas muid võimalusi on.“

Lõhmus sõnas, et küsimuse sotsiaalprogrammide kärpimise kohta peaks samuti tõstatama. „Kõikvõimalikud kulutused peaks üle vaatama,“ lisas ta.

Ettevõtja ja Eesti suurettevõtjate assotsiatsiooni liige Toomas Sildmäe arvates ei tasuks riigireserve enam edasi kasutada. "Ka laenu ei tasuks võtta," lisas ta.

"Riigisektori ülalpidamiskulusid tuleks kärpida oluliselt, mitte sotsiaalprogramme. See oleks lahendus lahenduse poole. Kas see lõpliku lahenduse annaks, ei oska öelda, aga vähemalt sealt tuleks alustada," rääkis ta.

Loe Hansapanga endise juhi Indrek Neivelti arvamust riigireservide kasutamise kohta homsest Äripäeva kaaneloost.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2009, 13:39
Otsi:

Ava täpsem otsing