KIA Auto läks üle osalisele tööajale

02. veebruar 2009, 11:02

Autode maaletoomisega tegelev KIA Auto AS
kohaldas töötajatele osalist tööaega, vähendades viie tööpäevase nädala neljale
tööpäevale.

KIA Auto juhatuse liige Sven Litvinov ütles aripaev.ee-le antud kommentaaris, et esialgu on tegemist ajutise tööaja vähendamisega. „Esialgu on (otsus - toim) tehtud just talvekuudeks ehk esimeseks kvartaliks, kui automüük on kõige loium üldse, ka normaalses majanduses, praegu see on võimendunud,“ selgitas Litvinov.

Juhatuse liikme sõnul puudutab osalise tööaja rakendamine kõiki KIA Auto töötajaid ning vähendab selle võrra ka nende palka 20%. Kui palju KIA Auto sellega kulusid kokku hoiab, Litvinov öelda ei soovinud.

Millised teised automüüjad või -maaletoojad samuti osalist tööaega rakendavad, ei soovinud KIA Auto juhatuse liige samuti kommenteerida, kuna tegemist olevat kuulujuttude tasandil räägitud infoga.

KIA Auto AS tegeleb Eestis, Lätis ja Leedus Kia sõiduautode ja varuosade maaletoomise ning hulgimüügiga. Eestis käivitus KIA-äri 1994. aasta maist, mil KIA Motors ja Kia Auto sõlmisid lepingu KIA autode toomiseks Eestisse, seisis ettevõtte kodulehel.

Alates 2006. aasta juulist hakkas Tallinnas Kia sõiduautode jaemüügi ning tehnilise hooldusega tegelema maaletoojast ja hulgimüüjast eraldiseisev juriidiline isik – Ülemiste Autokeskus OÜ.

2006. aasta detsembris omandas Tallinna Kaubamaja 100%-lise osaluse KIA Autos. Lisaks läksid Tallinna Kaubamajale Ülemiste Autokeskus, KIA Auto UAB Leedus ning KIA Automobiles SIA Lätis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. February 2009, 19:02
Otsi:

Ava täpsem otsing