Eksootilisest puidust mööbel tahab õrna kohtlemist

Ketlin Priilinn 01. aprill 2009, 00:00

Eksklusiivse ja eksootilise mööbli hooldamine pole Ruutmeeter OÜ müügikonsultandi Rain Aderi sõnul raske. "Soovides säilitada kaunist puidupinda, tuleks mööbel üle õlitada spetsiaalselt selleks ettenähtud õliga ning seda tuleks teha regulaarselt vähemalt korra aastas," sõnas ta. "Kui mööblit hoitakse väljas aasta läbi, siis tuleks seda teha isegi kaks korda aastas." Ta lisab, et kui puitmööblit ei hooldata regulaarselt, siis muutub selle värvitoon aja jooksul hõbehalliks, kuid puit säilitab siiski oma vastupidavuse mädanikele ja seentele - muutub ainult väljanägemine.

Kauni eksootilise mööbli välimuse pikaajaliseks nautimiseks tuleb tema eest ka hoolt kanda. Tihti nõuavad need siinsetest tavamaterjalidest hellemat kohtlemist. "Koduloomadel ei tasuks toda küünte või hammaste tugevuse näitamiseks proovile panna ja ka muu kraapimine-torkimine-tagumine ehk luksusmööblile hästi ei istu," selgitas Mühlbach Interjöör OÜ sisearhitekt Madle Mühlbach.

Üldjuhul ei meeldi ühelegi puidule ka rängad temperatuurikõikumised, liigne niiskus või kuivus, sealhulgas kuumade radiaatorite lähedus. "Eriti mõjutab õhuniiskuse ja temperatuuri kõikumine mööblit, mis on pealistatud ja viimistletud marketriide või intarsiatega," rääkis Mühlbach. Kõrgendatud niiskuse vastu aitab ruumi hea tuulutus. Õhu madala niiskuse puhul on aga vaja kasutada spetsiaalseid niisutajaid, vaase elusate lilledega, taimedega või lihtsalt nõud veega või ka niisket käsna mööbli all.

Samuti ei talu selline mööbel kuuma ilmaga tuuletõmbust. "Küttekehadest tuleb pidada kaugust vähemalt pool meetrit," hoiatas Mühlbach. Samuti tasub vältida otsest päikesevalgust ning ka mööblit aeg-ajalt nihutada, et see pleegiks ühtlaselt.

Ka võivad tema sõnul olla vigastuste põhjuseks mööbli ümberpaigutus või transportimine. "Mööblit tõstetakse, aga mitte ei lohistata mööda põrandat, muidu purunevad jalad," lisas ta.

Õigeaegne hoolitsemine tagab mööbli hea välimuse säilimise. Tolmu pühitakse mööblilt ainult kuiva puhta ja pehme lapiga, parim on flanellist. Vahaga poleeritud ja viimistletud mööblit kaitstakse pinnale veetilkade sattumise ja kuumade esemete eest.

"Mööblit ei tohi koormata ka suurte raskustega," ütles Mühlbach. Hooletu ümberkäimine ja hooldamine ning suured raskused mööblil viivad konstruktsiooni nõrgenemiseni, mööbli osade lagunemiseni ja kaotuseni. Seda eelkõige jalgade, sarjede, käetugede puhul. Samuti võivad ilmuda muljutised, narmendused, kildude eraldused esipindadel, kuni pealistuse, dekoratiivosade ja viimistluskatte purunemiseni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing